A+ A A-

Skuodo rajono kultūros centro vokalinis sakralinės muzikos ansamblis „Animus“

Muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas (Mykalojus Konstantinas Čiurlionis).

Ansamblis „Animus“ – vienas iš jauniausių Skuodo rajono kultūros centro kolektyvų, susikūręs 2017 metų rudenį. Iniciatorė ir kolektyvo vadovė – Rasa Valinskienė.

Kolektyvo pavadinimas „gimė“ įdomiai, kai vieną niūrų rudens vakarą tiesiog savaime aplankė paskendusią svajose kolektyvo vadovę. Galvojant apie būsimą ansamblį jos mintyse ėmė suktis žodis „Animus“. Kad žodis „Anima“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia „siela“ ji žinojo, bet ką reiškė žodis „Animus“? Čia į pagalbą atėjo visagalio ineterneto paieškos sistema „Google“, kuriame išvertus iš lotynų kalbos jau minėtą žodį, reiškia „protas“. Nors pirminis pavadinimas „Anima“ sakralinės muzikos ansambliui galbūt tinka labiau, bet pasirinktas tas pavadinimas, kuris pats susirado sau kolektyvą.

Įdomus faktas ir tas, kad kolektyvas susikūrė iš seniau gyvavusio ir 2009 m. nominaciją „Aukso paukštė“ pelniusio Rasos Valinskienės ir Kristinos Petrauskienės dueto ir dviejų anksčiau gyvavusio vaikų choro „Apuoliukas“ dainininkių Simonos Jurčės ir Vilmos Kniežienės. Pastarosios vaikų chorą lankė bene 10 metų, nuo pat pradinių klasių. Vaikų chorui nuo 1998 m. iki 2014 m. vadovavo R. Valinskienė. Džiugu, kad po truputį kolektyvas vis pasipildo naujais nariais.

Ansamblis „Animus“ atlieka užsienio ir lietuvių kompozitorių sakralinės, klasikinės bei šiuolaikinės muzikos kūrinius, taip pat harmonizuotas lietuvių liaudies dainas. Priklausomai nuo koncerto vietos ir renginio pobūdžio koncertuoti gali pasitelkdamos fortepijoną ar vargonus. Šiuo metu ruošia koncertinę sakralinės muzikos programą, su kuria lankysis katalikų bažnyčiose.

Nuo susikūrimo dienos kolektyvas jau spėjo sudalyvauti keliose šventėse, o didžiausias pasiekimas ir laimėjimas, kurį 2018 metais dalyvaudami Lietuvos vokalinių ansamblių šventėje-konkurse „Šilų aidai“ – miestų ir rajonų centrų mažųjų ansamblių kategorijoje pelnė II vietą.

Repeticijų laikas ir vieta – pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 17 val. Skuodo rajono kulūros centre (Gedimino g. 1, Skuodas).
Kolektyvo vadovė – Rasa Valinskienė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Kontaktai

Gedimino g.1, LT-98140 Skuodas

Tel. (8 440) 51581
El. paštas direktorius@skuodokc.lt

Įmonės kodas 174591063

Skuodo rajono kultūros centras, 2014
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Log in or Sign up