A+ A A-

Geriausi rajono tradiciniai muzikantai

Vasario 14-oji tapo įsimintina aštuoniems Skuodo rajono tradiciniams muzikantams, kurie sulaukė 30-osios etnoinstrumentologinės ekspedicijos ypatingo dėmesio. Surinkta daug vaizdinės ir anketinės medžiagos, įrašyti kūriniai ir ruošiamasi išleisti kompaktinę plokštelę. Bet apie viską nuo pradžių...

Dar 2018 metais rugpjūčio 2-3 d. Skuodo rajone apsilankė keturiolika ekspedicijos dalyvių su vadovu Arūnu Luniu – Lietuvos nacionalinio kultūros centro folkloro poskyrio vyr. specialistu. Pasiskirstę į kelias grupes per dvi dienas ekspedicijos dalyviai apvažiavo visą rajoną ir įrašė daugiau kaip 40 liaudies muzikantų. Muzikantams laikas buvo neribojamas, grojo kiek norėjo. Ne vieno muzikanto repertuaras užsitęsė vieną valandą ar ilgiau. Jos metu, taip pat reikėjo atsakyti į anketos klausimus. Šioje ekspedicijoje labai branginamos ne tik melodijos, bet ir savitas muzikantų žodis, jų patirtis.
Taip užsimezgė bendradarbiavimas su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru ir jo leidžiama serija „Lietuvių liaudies instrumentinė muzika“, kurios metu ruošiama kompaktinė plokštelė „Skuodo krašto tradiciniai muzikantai“.

38188553 2279056325454148 3468287130625638400 n

30-osios etnoinstrumentologinės ekspedicijos dalyviai prie Skuodo rajono kultūros centro

Tęsiant visą ekspedicijos eigą, praeitų metų lapkričio 8 dieną Vilniuje, Mokytojų namų Baltojoje svetainėje vyko koncertas „Griežia Mažeikių ir Skuodo krašto liaudies muzikantai“, kurios metu buvo apibendrinta būtent ši 30-oji ekspedicija. Į koncertą buvo atrinkti ir pakviesti bei atstovavo Skuodo rajoną šie muzikantai: Petras Malūkas (armonika, Mosėdis), Justinas Repšas (armonika, Žemytės k.), Mykolas Lukas (armonika, Skuodas), Gintautas Petrauskas (armonika, Šačių sen.), Kazys Martinkus (akordeonas, Barstyčiai). Mūsų rajono muzikantai savo nuoširdumu abejingų tikrai nepaliko.

gdgdfgd dg

Vilniuje, iš kairės G. Petrauskas, Petras Malūkas, Kazys Martinkus, Mykolas Lukas ir Justinas Repšas

Ir būtent šiemet, vasario 14-ąją, Skuodo rajono kultūros centro salė tapo tikra muzikos įrašų studija, o atrinkti liaudies muzikantai – būsimos kompaktinės plokštelės dalimi. Ryškiausi melodijomis ir meile savo muzikos instrumentui, tradicijomis ekspedicijos dalyvius sužavėjo Petras Malūkas (armonika, Mosėdis), Justinas Repšas (armonika, Žemytės k.), Mykolas Lukas (armonika, Skuodas), Gintautas Petrauskas (armonika, Šačių sen.), Povilas Raudys (armonika, Notėnų sen.), Danielius Stonkus (būgnas, Notėnų sen.), Romas Petreikis (armonika, Barstyčiai), Kazys Martinkus (akordeonas, birbynė, Barstyčiai). Šių aštuonių tradicinių muzikantų vaikystės ir jaunystės melodijos įamžintos, bus išsaugotos ir nenustos skambėti.

martinkus petreikis ir lunys

Arūnas Lunys su Kaziu Martinku ir Romu Petreikiu prieš darant įrašą Skuodo rajono kultūros centre

Džiugu, kad etnoinstrumentologinė ekspedicija neaplenkė mūsų krašto muzikantų. Turime, kuo didžiuotis ir ką įvertinti. Šis įvykis ir nuveikti darbai jau įrašyti į Lietuvos kultūros istoriją.

 

Skuodo rajono kultūros centro informacija

AtnaujintaTrečiadienis, 20 vasario 2019 09:48

Kontaktai

Gedimino g.1, LT-98140 Skuodas

Tel. (8 440) 51581
El. paštas direktorius@skuodokc.lt

Įmonės kodas 174591063

Skuodo rajono kultūros centras, 2014
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Log in or Sign up