A+ A A-

Skuodo mėgėjų meno kolektyvai lankėsi Lenkijoje ir Ukrainoje

Šie metai kultūros centro kolektyvams tapo ypatingi tarpkultūrinės bendrystės srityje. Galimybė dalintis koncertinėmis programomis, pristatyti savo krašto kultūrą, plėsti pažinčių ratą, pasidalinti patirtimi, pakalbėti ir artimai draugauti tarp šalių, tarp miestų, tarp kolektyvų.

Rugpjūčio 23-25 dienomis Skuodo rajono kultūros centro folkloro ansamblis „Vereta“, vadovaujamas Sigitos Žiemelienės, dalyvavo folkloro šventėje „Duonos ir medaus diena 2019“ Gniewino miestelyje (Lenkijoje). Tai jau antras kartas, kai kolektyvas lankėsi šioje šventėje, po 6 metų pertraukos.

Kaip ir įprasta, Gniewino miestelio šventė prasidėjo Šv. Mišiomis, o po jų susirikiavus į eiseną, kurioje folkloro ansamblis „Vereta“ buvo garbingai pastatyti iškart po orkestro, žygiavo į renginio vietą. Koncertavo daug įvairaus žanro kolektyvų, tačiau skuodiškiai buvo vieni iš populiariausių. Į jų koncertinę programą drąsiai įsijungė visi žiūrovai, šoko liaudies ratelius, buvo visur ryškūs ir pastebimi. Ypatingai visų žvilgsnius traukė mūsų krašto tautinis kostiumas, jo sudedamosios dalys ir audinys. Atkaklesni net ir pačiupinėjo.

Kartu su Gniewino miesto kolektyvu „Nadoliane“ atliko 4 bendras dainas: du kašubų ir du žemaitiškus. Viena iš šventės dalių – mugė, kurioje juodosios keramikos amatą ir produktus pristatė šaukliškė Renata Jankauskienė.
Folkloro ansamblis „Vereta“ ne tik koncertavo, tačiau tuo pačiu iš arčiau susipažino su Lenkijos kašubų kraštu, jo savitumu. Lenkijos kašubai, tai vienas iš šalies etnoregionų su savo tarme, tas pats, kaip ir Lietuvoje žemaičiai. Turėjo galimybę aplankyti Lenkijos Benediktinų šventyklą (originalo kalba „Rodzina Benedyktynska u Polsce“), supažindino su veikiančios Žarnowieco hidroelektrinės (org. „Elektrownia wodna Žarnowiec“) technologijomis, praėjo tris stoteles Kalvarijos kalnuose (org. „Kalwaria Wejherowska“) ir lankėsi Kašubų-pamario literatūros ir muzikos muziejuje Vejherowo mieste (org. „Muzeum Pismiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie“). Kolektyvas grįžo į Skuodą džiaugsmo pilnomis širdimis ir įspūdžiais, kurie dar greitai nepasimirš.

Tą patį savaitgalį, rugpjūčio 23-26 dienomis, Skuodo rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Bartuva“, vadovaujama Vidmanto Valinskio, kartu su oficialia Skuodo rajono savivaldybės delegacija: meru Petru Pušinsku, tarybos nariu Kęstučiu Sakalausku, Žemės ūkio vyriausiaja specialiste Alina Anužiene ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoju (kultūrai ir turizmui) Gintu Andriekumi, dalyvavo Ukrainos Nepriklausomybės dienos renginiuose Žytomyre ir Choroševo miestuose.

Kolektyvas seniai buvo laukiamas Ukrainoje ir būtent šiais metais jiems pavyko sudalyvauti. Ne tik koncertavo, taip pat aplankė miestų bažnyčias ir katedras, pasivaikščiojo rekonstrukcijų nepaliestomis gatvėmis, lankėsi Sergėjo Korolevo kosmonautikos muziejuje (org. „Sergiy Korolyov Astronautics museum“).

Ir tai dar nepabaiga, spalio mėnesį liaudiškos muzikos kapelos „Bartuva“ jau nekantriai laukia Norvegijos lietuvių bendruomenės Stavangeryje (trečiame pagal dydį Norvegijos mieste), kur vyks žemaitiškos vakaronės su liaudiška muzika bei šokiais. Prisimenant, šiemet kolektyvas dar buvo išvykes ir į Kiniją kartu su Mažeikių choreografijos mokyklos studijos „Kauškutis“ šokėjais.
Nuo kapelos ne daug atsilieka ir Žemaičių teatras (vadovas Edmundas Untulis), kuris senai bendrauja ir keičiasi programomis su Latvijos Respublikos Durbės ir Valkos miestų teatrais. Šiemet, spalio mėnesį, jaunieji Žemaičių teatro artistai dar vyks į Estiją, Rakverės miestą ir dalyvaus tarptautiniame teatrų festivalyje.

Būtų galima vardinti ir vardinti, kiek kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai sudalyvauja renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kiekvieno kolektyvo nario indėlis, nuoširdus darbas ir bendras kolektyvo rezultatas yra labai vertinami, žiūrovai laukia kolektyvų įvairiuose renginiuose, o Skuodo krašto vardas skamba išdidžiai ir garsiai.

Dalyvavimas mėgėjų meno kolektyvų veikloje yra nepakartojamas jausmas, tarpusavio bendravimas, savęs realizavimas ir išbandymas, užimtumas, nauja patirtis, naujos pažintys bei galimybės. Bendri žmonių susibūrimai ir veikimas kartu, siekiant tikslo yra svarbūs nuo seno, tai puošia gyvenimą, daro jį gražesnį. Todėl kviečiame visus prisijungti prie mūsų, dalyvauti Skuodo rajono kultūros centro ir jo skyrių mėgėjų meno kolektyvų veiklose: folkloro ansambliuose, liaudiškos muzikos kapelose, teatruose, vokaliniuose ansambliuose, choruose, šokių grupėse. Platesnę informaciją apie kiekvieną kolektyvą ir repeticijų grafiką galite rasti interneto svetainėje www.skuodokc.lt arba paskambinkite tel. (8 440) 51 581.

Būkime kultūros entuziastais ir puselėtojais, skleiskime šviesą ir gėrį.

Skuodo rajono kultūros centro informacija

Kontaktai

Gedimino g.1, LT-98140 Skuodas

Tel. (8 440) 51581
El. paštas direktorius@skuodokc.lt

Įmonės kodas 174591063

Skuodo rajono kultūros centras, 2014
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Log in or Sign up