A+ A A-

Tradiciškai, liaudiškai ir su daina

Liaudies kultūros puoselėtoja Veronika Povilionienė yra pasakiusi „Daina – lyg duona kasdieninė...Joje viskas gražu: teisingi žodžiai, teisinga melodija, teisinga mintis“. Todėl, visus mylinčius, puoselėjančius ir saugojančius liaudišką muziką, dainą ir žodį lyg vertybę, rudeniškai spalvingą spalio 8 dieną Skuodo rajono kultūros centras sukvietė į tradicinę liaudiškos muzikos kapelų šventę.

„Kur Jūsų rankos?!“ – šventę pradėjo renginio vedėjas Mažeikių kultūros centro renginių režisierius Paulius Mylė. Ne tik išsamiai pristatė kiekvieną kapelą, bet dar ir smagiais pokštais bei linksmai gyvenimiškais nutikimais dalinosi su žiūrovais.

Pirmieji į sceną žengė namiškiai, save pristatantys dainoje – „Muzikantai Bartuvos traukia linksmą dainą, ją dainuoja lyg aušros, kol namo pareina“– Skuodo rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Bartuva“ (vadovas Vidmantas Valinskis) vyrai.

„Ka gersėt kava ar kakava, prisimynkėt ėr Rėitava“ – garsiai rėžė Rietavo savivaldybės kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Subata“ (vadovė Aida Liutikienė) muzikantai. O uždainavus vyrams popuri, kurioje beveik visi moterų vardai buvo paminėti, jau drąsiau įsilingavo visa salė. Juk žemaičius išjudinti ne taip lengva.

Gana seniai tarp Skuodo ir Darbėnų yra nutiesti draugystės „tiltai“. Ne vieną kartą Kretingos rajono kultūros centro Darbėnų skyriaus liaudiškos muzikos kapelai „Ontrep“ koncertuose gelbėjo Skuodo rajono kultūros centro direktorius Vidmantas Valinskis. Ne išimtis buvo ir šį kartą. Prisiminti kūrinius ir kartu sudainuoti pakvietė kolektyvo vadovas Artūras Juška.

Saulę, smėlį ir dainą apie žveją Antaną susirinkusiems atvežė Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ liaudiškos muzikos kapela „Joldija“ (vadovas Laurynas Vainutis). Pasinaudodami proga dar ir muzikinį sveikinimą perdavė Janinai.

Pirmą kartą šventėje lankėsi Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos liaudiškos muzikos kapela (vadovė Edita Rudienė). O kad būtų ne paskutinis – iškart su dovanomis organizatorių pasiprašė būti kviečiami ir ateityje.

Paskutiniai į sceną žengė, bei daugiausia dainų žiūrovų paliepimu kartojo Šiaulių rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Salduva“ (vadovas Algimantas Jonas Bartašius). O užgrojus dainos „Tyliai leidžias pavargusi saulė...“ akordams abejingų neliko, ir visi koncerto dalyviai prisijungė, ir salėje esantys žiūrovai atsistojo.

Atvykusiems kolektyvams ir susirinkusiems žiūrovams sveikinimo žodžius tarė Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas. Kartu su Skuodo rajono kultūros centro direktoriumi Vidmantu Valinskiu įteikė padėkos raštus ir atminimo dovanėles.

Visą koncertą vainikavo bendras kolektyvų atliekamas kūrinys – Jurgio Gaižausko maršas „Rožės žiedelis“.

Skuodo rajono kultūros centro informacija

AtnaujintaKetvirtadienis, 12 spalio 2017 10:56

Kontaktai

Gedimino g.1, LT-98140 Skuodas

Tel. (8 440) 51581
El. paštas direktorius@skuodokc.lt

Įmonės kodas 174591063

Skuodo rajono kultūros centras, 2014
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Log in or Sign up