A+ A A-

Pirmą kartą Skuodo rajone medijų meno festivalis „Įsijunk 2017“

Skuodo rajono kultūros centras išsikeldamas sau tikslą skatinti inovacijas kultūros srityje, suburti ir ugdyti kūrybišką ir pilietišką visuomenę nusprendė pasitelkti medijų meną, kuris rajone dar yra naujovė.

Mintis apie šitokį projektą gvildenta gana seniai, tačiau tik šiais metais gavus finansavimą iš Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų fondo iš biudžeto lėšų – įgyvendinta.
Gyvename XXI amžiuje, kur išmanūs telefonai, fotoaparatai, kompiuteriai, filmavimo kameros yra kiekvienam lengvai pasiekiami, o dabartiniam jaunimui – be technologijų turbūt sunku įsivaziduoti gyvenimą. Svarbu su šiomis naujovėmis žengti kartu.
Kiekvienas norintis turėjo galimybę dalyvauti ir save išreikšti mūsų rajone dar visai naujoje kūrybinėje erdvėje – trumpametražių filmų konkurse. Filmuko temą pasirinkti galėjo iš kelių plačiai suvokiamų variantų: Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, Laisvė, meilė Tėvynei, „Skuodas – Lietuvos šimtmetyje“, Piliakalnių metai, „Ką Skuodui byloja stūksantys piliakalniai“.
Nors atrodo, kad filmų kūrimas yra smagi veikla, tačiau tai didelis iššūkis ir kūrybinis darbas. Visa tai sąlygoja pasirinkta mintis ir jos atskleidimas, techninės galimybės, oro sąlygos, apšvietimas, komanda ir pan.
Organizatoriai džiaugiasi, kad konkursui pateikti 8 filmukai, kuriuos kūrė 32 jaunuoliai nuo 12 iki 25 metų, padėjo 6 mokytojos, o peržiūrose ir balsavime jau sudalyvavo apie 235 žiūrovai.
Filmukus vertino kompetetinga komisija: pirmininkas – Algirdas Šimkevičius, VšĮ Telšių krašto televizija, nariai: Alina Anužienė – Skuodo rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vyresnioji specialistė (paveldosaugai), Loreta Vasiliauskienė – Skuodo rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, Gintė Žulytė – VšĮ „Meno avilys“ projektų vadovė, Vidmantas Valinskis – Skuodo rajono kultūros centro direktorius.
Prie vertinimų prisidėjo ir žiūrovai, kadangi jie turėjo atiduoti savo balsą už labiausiai patikųsį filmuką, kurio autorius apdovanojo ir prizą įsteigė Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas.
Svarbu paminėti, kad konkurso filmų peržiūros jau įvyko Barstyčių ir Šačių pagrdinėse mokyklose, Ylakių ir Mosėdžio gimnazijose. O gruodžio 6 d. į Skuodo rajono kultūros centrą sukvietė pirmą kartą vykstančio projekto „Medijų meno festivalis „Įsijunk 2017““ pristatymas, pagrindinė trumpametražių filmų konkurso peržiūros diena ir apdovanojimai.
Vertinimo komisijos nuosprendžiu šiais metais prizinių vietų nebuvo skiriama, o išskirtos keturios nominacijos:
„Artistiškiausias filmas“ – filmas „Aš – jaunas lietuvis“, komanda „Neoficiali Žadeikio studija“ (Skuodo P. Žadeikio gimnazijos moksleiviai: Edvinas Untulis, Dovilė Motiejauskaitė, Jokūbas Tamošauskas, Svajūnas Jucis, Perla Šilinskaitė, Jurgita Noreikaitė, Indrė Sabaliauskaitė, Oksana Petkutė, Mantas Savickas, mokytoja Irena Nomgaudienė);
„Informatyviausias filmukas“ – Aušros ir Giedrės Žitkučių filmas „Skuodo miestas“ (mokytoja Daina Markauskienė);
„Stipriausias komandinis darbas“ – filmas „Alkos piliakalnis“, komanda „Alkos kaimynai“ (Ylakių gimnazijos moksleiviai: Vaidotas Narkus, Gerda Gužytė, Modesta Buivydaitė, Gabija Lukošiūtė, Milda Kaunaitė, Simonas Mitkus, mokytoja Lidija Drukteinienė);
„Geriausias montažas“ – Sandros Staniūtės filmas „Pradžių pradžia. Ką men senoji kuršių žemė?“;
Daugiausia žiūrovų balsų surinko ir laimėjo filmas „Piliakalnių godos“, kurį sukūrė Mosėdžio gimnazijos komanda „Ainiai“ (Gintas Mockus, Akvilė Sėlenytė, Salvija Jurčiutė, Deimantė Kinčiūtė, Agnė Jakučinskaitė, mokytojos Lina Sėlenienė ir Rasma Staškuvienė). Jiems Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas įteikė prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ dovanų kuponą už 100 eurų.
Už idėjas, kūrybinį darbą ir dalyvavimą projekte apdovanotos ir Arūnė Navardauskaitė su Liveta Motiejauskaitė už filmą „Kanauninkas Pranciškus Žadeikis“, Ylakių gimnazijos komanda „Trijulė“ (Deima Kaniavaitė, Diana Juočinskytė, Aušrinė Karubaitė) už filmą „Pilalės piliakalnis“, Notėnų seniūnijos komanda „Notėniškės“ (Aurelija Vaitkutė, Inesa Barusaitė, Gabrielė Kusaitė, Skaistė Rimeikaitė ir mokytoja Liuda Paulauskaitė) už filmą „Atkurtai Lietuvai 100 – tiek išgyventa“.
Asmenines dovanas įsteigė VšĮ Telšių krašto televizija direktorius Algirdas Šimkevičius, kuris apdovanojo už geriausią filmavimą ir montažą – Sandrą Staniūtę, Edviną Untulį, už projekto iniciavimą ir organziavimą – Dalią Ragauskaitę, už „Baubo“ vaidmenį Ylakių gimnazijos moksleivę Dianą Juočinskytę. Taip pat, dovaną įteikė Skuodo rajono kultūros centro direktoriui Vidmantui Valinskiui, už tai, kad visada pakviečia dalyvauti renginiuose ir užfiksuoti bei įamžinti gražias akimirkas.
Pastebėjimais ir mintimis apie projektą ir filmukus pasidalino Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė. Asmeniškai įteikė suvenyrinius puodelius VšĮ Telšių krašto televizija direktoriui Algirdui Šimkevičiui ir projekto iniciatorei Daliai Ragauskaitei.
Džiugu ir tai, kad visi filmukai įrašyti į kompaktinę DVD plokštelę, kuri pavadinta „Tai, ką verta išsaugoti“ (tiržas 50 vnt.). Jos padovanotos dalyviams, komisijos nariams ir svečiams. Likusi dalis – bus kaip reprezentacinė dovana atvykstantiems.
Organizatoriai planuoja aplankyti ir kitas mokyklas bei bendruomenes su filmų peržiūros vakarais. O visų konkursantų dar laukia susitikimas su filmų kūrimo specialistais iš Vilniaus.
Nuoširdžiai dėkojame kiekvienam prisilietusiam prie projekto veiklų ir darbų. Tikimės, kad įvykę renginiai paliko geras emocijas, turėjo naudingą ir turiningą laiką.

Daugiau apie projektą – Žemaitijos televizija (spausti ant nuorodos): https://www.youtube.com/watch?v=8s3J4GoBv6E&t=6s 

Skuodo rajono kultūros centro informacija

AtnaujintaPirmadienis, 11 gruodžio 2017 05:48

Kontaktai

Gedimino g.1, LT-98140 Skuodas

Tel. (8 440) 51581
El. paštas direktorius@skuodokc.lt

Įmonės kodas 174591063

Skuodo rajono kultūros centras, 2014
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Log in or Sign up