A+ A A-

Skuodo rajono kultūros centro vokalinis sakralinės muzikos ansamblis „Animus“

Muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas (Mikalojus Konstantinas Čiurlionis).

Vokalinis sakralinės muzikos ansamblis  „Animus“ – jauniausias Skuodo rajono kultūros centro kolektyvas, susikūręs 2017 metų rudenį. Iniciatorė ir kolektyvo vadovė – Rasa Valinskienė.

Kolektyvo pavadinimas „gimė“ paslaptingai. Jis vieną niūrų rudens vakarą aplankė apmąstymuose paskendusią kolektyvo vadovę. Galvojant apie būsimo ansamblio pavadinimą jos mintyse ėmė suktis žodis „Animus“. Kad žodis „Anima“ lotynų kalboje reiškia „siela“, ji žinojo, bet ką reiškia žodis „Animus“? Čia į pagalbą atėjo visagalio ineterneto paieškos sistema „Google“, kuri ir išvertė minėtą žodį. Žodis „Animus“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia „protas“. Nors pavadinimas „Anima“ sakralinės muzikos ansambliui galbūt tinka labiau, tačiau pasirinktas tas pavadinimas, kuris pats susirado sau kolektyvą.

Įdomu tai, kad kolektyvas susikūrė iš seniau gyvavusio ir 2009 m. nominaciją „Aukso paukštė“ pelniusio Rasos Valinskienės ir Kristinos Petrauskienės dueto kasmet pasipildydamas vis naujais nariais. 2017 m. ansamblyje dainavo dar 3 buvusios R. Valinskienės mokinės – Ernesta Paulauskaitė, Simona Jurčė ir Vilma Kniežienė. 2018 m. ansamblyje pradėjo dainuoti pirmoji R. Valinskienės dainavimo mokytoja Audronė Anužienė ir studijų draugė Alina Gadeikienė, o 2019 m. prisijungė Greta Pučkoriūtė ir Aurelija Jonikaitė. Šiuo metu ansamblyje dainuoja 4 moterys.

Džiugu, kad ansambliui neatlygintinai talkina pianistė Estrėja Eglė Odinienė ir smuikininkė Lina Gūžienė.

Ansamblis „Animus“ atlieka užsienio ir lietuvių kompozitorių kūrinius, sakralinės, klasikinės ir senovinės muzikos kūrinius, bažnytinę muziką. Priklausomai nuo koncerto vietos ir renginio pobūdžio koncertuoti gali a cappella ar pasitelkdamas fortepijoną, vargonus ir kitus instrumentus.

Vienas didžiausių 2018 metų pasiekimų ir laimėjimų – II vieta Lietuvos vokalinių ansamblių šventėje-konkurse „Šilų aidai“ (miestų ir rajonų centrų mažųjų ansamblių kategorijoje). 2019 m. buvo turtingi iššūkiais. Sausio mėnesį ansamblio narių iniciatyva suorganizuotas labdaros paramos vakaras-koncertas „Pasidalinkim gerumu“. Koncerto metu surinktos lėšos buvo perduotos organizacijai, teikiančiai emocinę paramą – „Jaunimo linijai“. Liepos mėnesį ansamblis „Animus“ pirmą kartą giedojo Didžiųjų Žemaičių Kalvarijos atlaidų metu Žemaičių Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje aukotose Šv. Mišiose.

Repeticijų laikas ir vieta – pirmadieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. Skuodo rajono kulūros centre (Gedimino g. 1, Skuodas).
Kolektyvo vadovė – Greta Beniušienė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

Kontaktai

Gedimino g.1, LT-98140 Skuodas

Tel. (8 440) 51581
El. paštas direktorius@skuodokc.lt

Įmonės kodas 174591063

Skuodo rajono kultūros centras, 2014
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Log in or Sign up