A+ A A-

Įgyvendintas dar vienas projektas – renginių ciklas „Tautos stiprybė tradicijas puoselėjančioje bendruomenėje“

Skuodo rajono Notėnų kaimo bendruomenė siekdama puoselėti savitas tradicijas bei didindama socialinį, kultūrinį ir visuomeninį vietos gyventojų potencialą, šiemet įgyvendino projektą – renginių ciklą „Tautos stiprybė tradicijas puoselėjančioje bendruomenėje“, kuris finansuojamas Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai, LEADER programa per Skuodo vietos veiklos grupę.

Notėnų seniūnija gali didžiuotis dvejomis didžiausiomis, tradicinėmis ir pagrindinėmis šventėmis – Šliktinės vasaros šventė ir Notėnų Obuoliniai atlaidai. Jas žino nuo mažiausio iki vyriausio, būtinai atvyksta, sugrįžta ir dalyvauja. Todėl svarbu tai išsaugoti bei tęsti.

Jau gegužės mėnesį buvo organizuojamas nuotraukų konkursas „Nuo obelų žydėjimo iki obuolių riedėjimo“, į kuri įsitraukė ir jaunimas, ir vyresnieji, tiek mėgėjai fotografai, tiek profesionalai. Pagrindinis tikslas – įamžinti svarbius Notėnams ir atlaidams simbolius – obelis ir obuolius. Ypatingai buvo stengiamasi atkreipti dėmesį į senas, brandžias, aukštaūges obelis, kurios daugiausia ir puošia Notėnų gyvenvietę.

Rugpjūtį, per Žolines įvyko šių nuotraukų parodos atidarymas. Džiaugiamės, kad sudalyvavo 9 fotografai, kurie užfiksavo nuostabius kadrus, sustabdė ypatingas akimirkas. Paroda jau buvo eksponuojama Notėnų seniūnijos salėje, Skuodo rajono kultūros centre, šiuo metu yra Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Šliktinės filiale. Planuojama, jog paroda dar bus eksponuojama Mosėdžio seniūnijos salėje ir Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Šačių filiale. Per atidarymą koncertavo Kretingos rajono Salantų kultūros centro Laivių ir Juodupėnų kolektyvai, vadovaujami Jurgitos Girdžiūnienės. Taip pat, turėjome puikią progą paklausyti nuostabios žolininkės Janinos Danielienės paskaitos apie žolynų reikšmę, jų auginimą, arbatų gamybą. Atsivežusi didžiulį glėbį gėlių, supažindino su kiekviena ir dar nepagailėjo jau pagamintų arbatų padovanoti visiems susirinkusiems.

Liepos paskutinį savaitgalį Šliktinėje vyko vasaros šventė, kuri buvo labai išsiilgta. Vyko žvejų varžybos, papludimio tinklinio 2x2 varžybos, traukė virvę, vyko įvairios užduotys ir žaidimai, įtraukiantys tiek jaunimą, tiek vyresnius. Bendruomenė rengė kaimo ūkininkų loteriją-mugę, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka surengė edukacijas. Dainomis džiugino Skuodo rajono kultūros centro Barstyčių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „En par kūna“, grupės „Husarai“ ir „UžKūtės“.

Vieninteliai tokie visame rajone – Obuoliniai atlaidai įvyko kitą sekmadienį po Žolinių. Dieną džiugino mėgėjų meno kolektyvai iš Kretingos rajono kultūros centro Kartenos, Raguviškių ir S. Įpilties skyrių, vakare – atlikėjas Anatolijus Oleinik ir grupė „DAR“. Jėgas išbandyti ir tapti stipriausiu Notėnų galiūnų pakvietė kraštietis, Lietuvos sportininkas galiūnas, jėgos trikovininkas, tarptautinės klasės sporto meistras Antanas Abrutis. Susirungė net 8 drąsus ir energingi vyrai. O tiesiog pabandyti užduotį buvo dar daugiau ir ne tik vyrų. Vyko gatvės krepšinio varžybos 3x3, į kurias suvažiuoja krepšininkai iš beveik visos vakarų Lietuvos.

Norėjosi, kad šiomis šventėmis projektas neužsibaigtų. Visada gera tarp darbų susieiti bendruomenių nariams ir pasibūti, pakalbėti, praleisti turiningai laisvalaikį. Todėl tiek Notėnuose, tiek Šliktinėje įvyko edukaciniai užsiėmimai. Du edukaciniai užsiėmimai „Piešimas ant stiklo, keramikos“ ir „Enkaustinė tapyba vašku“ vyko Notėnų seniūnijos salėje, dar du užsiėmimai „Marmuravimas ant vandens“ ir „Tapyba ant šilko“ – Šliktinės bendruomenės namuose. Visas edukacijas vedė Bronislava Gadeikienė. Susirinkusios moterys džiaugėsi išmoktomis technikomis, padarytais darbais bei dovanomis ir tikime, jog viską panaudos ateityje – nustebins originaliomis dovanomis artimuosius, mokins vieną kitą kituose bendruomenių susiėjimuose.

Didžiulį indėlį į projekto veiklas įnešė partneriai. Nuoširdžiai dėkojame Notėnų seniūnijai, kuri rūpinosi švenčių erdvių sutvarkymu, priemonių, reikalingų daiktų, scenos, suolų atvežimu ir išvežimu. Ačiū sakome Skuodo rajono savivaldybės administracijos kūno kultūros ir sporto centrui už organizuotas paplūdimio, gatvės krepšinio ir sportines varžybas. Skuodo rajono kultūros centras rūpinosi reklamine medžiaga, viešinimu, mėgėjų meno kolektyvų dalyvavimu, atlikėjų koordinavimu, organizaciniais darbais. Tiek Notėnų, tiek Šliktinės bendruomenių nariai aktyviai įsijungė į paruošiamuosius švenčių darbus, pagelbėjo rengiant loterijas, visada buvo šalia, kai reikėdavo papildomų darbo rankų. Visiems nuoširdus, žemaitiškas ačiū.

Tik išsaugodami ir tęsdami tradicijas bendruomenėse, užtikrinsime mūsų krašto savitumą, isškirtinumą, perduosime augančioms kartoms tai, ką patys perėmėme iš protėvių. Tikimės, jog viskas pavyko ir rezultatais džiaugiamės visi.

Skuodo rajono Notėnų kaimo bendruomenė ir
Skuodo rajono kultūros centras

viesinimo zenkla es

 

Nuorodos į renginius:

1. https://www.facebook.com/Skuodorajonokulturoscentras/posts/1859000300947434

2. https://www.facebook.com/Skuodorajonokulturoscentras/posts/1870000553180742

3. https://www.facebook.com/Skuodorajonokulturoscentras/posts/1875136089333855

4. https://www.facebook.com/Skuodorajonokulturoscentras/posts/1902939246553539

5. https://www.facebook.com/Skuodorajonokulturoscentras/posts/1903615179819279

6. https://www.facebook.com/Skuodorajonokulturoscentras/posts/1907540302760100

7. https://www.facebook.com/Skuodorajonokulturoscentras/posts/1910956065751857

 

AtnaujintaPenktadienis, 15 spalio 2021 05:49

Kontaktai

Gedimino g.1, LT-98140 Skuodas

Tel. (8 440) 51581
El. paštas direktorius@skuodokc.lt

Įmonės kodas 174591063

Skuodo rajono kultūros centras, 2014
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Log in or Sign up