A+ A A-

Aktyvumo skatinimas ir tradicijų puoselėjimas Skuodo seniūnijos bendruomenėse

Taip vadinasi projektas, kurį šiais metais įgyvendino Skuodo rajono Užluobės kaimo bendruomenė. Finansavo Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai - LEADER programa, remiama Lietuvos Respublikos ir vykdoma per Skuodo vietos veiklos grupę.

Kartu su gausiu būriu partnerių – Skuodo rajono kultūros centru, Skuodo rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centru, Skuodo rajono Puodkalių, Didžiųjų Rūšupių, Narvydžių, Luknių ir Daukšių kaimų bendruomenėmis, Skuodo seniūnija – surengė šešis tradicinius renginius, kupinus aktyvių, įdomių ir turiningų, nekasdieniškų veiklų. Tuo būdu ne tik saugojo esamas tradicijas bendruomenėse, bet ir didino socialinį, kultūrinį ir visuomeninį vietos gyventojų potencialą, kūrybinių raiškų įvairovę, jaunų žmonių užimtumą, skatino bendruomeniškumą, bendradarbiavimą.

Renginių ciklą atidarė Kaimynų dienos šventė Užluobės bendruomenėje. Pagrindinės keturių gatvių komandos įrengė savo paviljonus, parengė prisistatymo programas, o kad būtų šiek tiek intrigos – tarpusavyje pasivaržė rungtyse. Šventės programą praturtino pripučiama pramoga „Mašinėlių trasa“, animatoriai, minigolfo atrakcijos. Nuotaiką skaidrino kultūros centro Šačių skyriaus vokalinis moterų ansamblis „Gija“ ir atlikėjo Andriaus Rimiškio koncertas.

Liepos mėnesį kvietėme į Puodkalių Kraštiečių šventę. Puodkališkiai yra rankdarbių mylėtojai, gabūs mėgėjai amatininkai, tad buvo surengta vietinių gyventojų rankdarbių mugė-paroda bei vyko edukacinis užsiėmimas „Stabilizuotų samanų kompozicijos“, kurį vedė kultūrinių renginių organizatorė Bronislava Gadeikienė. Mažieji bendruomenės nariai linksminosi pripučiamoje pramogoje „Švytuoklė“. Koncertavo kultūros centro Mosėdžio skyriaus vokalinis moterų ansamblis „Volungėlės“ ir atlikėjas Simonas Donskovas.

Daukšiuose buvo surengta bendruomeniškumo šventė „Pakviesk į širdį vasaros žydėjimą“. Ir ko tik ten nevyko! Buvo galima išbandyti pramogą „Pabėgimo kambarys dėžėje“, pripučiamas pramogas „Smigolas“ ir „Krepšinio labirintas“. Mažuosius renginio dalyvius linksmino animatoriai, o daug garso sukėlė edukacinis užsiėmimas su djembe būgnais, kuriuose dalyvavo visi susirinkę. Ant scenos pasirodė ir Kretingos rajono neįgaliųjų draugijos teatras „Kaukė“ bei atlikėjas Mino.

Paskutinį vasaros mėnesį visi važiavome į Didžiuosius Rūšupius, į tradicinę vasaros sporto šventę. Ją pradėjome netradicinėmis rungtimis - dalyviai jėgas, pavieniui arba komandose, išbandė pripučiamose pramogose „Pagalvių mūšis“ ir „Burbulų futbolas 3x3“. Žinoma, tradiciškai buvo žaidžiamas gatvės krepšinis 3x3. Vakarą vainikavo Upynos vokalinis ansamblis, Nevarėnų liaudiškos muzikos kapela „Trukt už vadžių“, vyko „-198°C azoto šou“ ir grupės „Pop du“ koncertas.

Rudenį Skuodo seniūnijos bendruomenės sukviečia į du tradicinius renginius „Moliūgų šventė“ ir „Cepelinų šventė“. Pastaroji rengiama Narvydžiuose. Jau nuo pat ryto daug veiksmo bendruomenės šeimininkėms ir šeimininkams prie puodų, bet užsiėmimo netrūksta ir susirinkusiems. Čia taip pat buvo galima išmėginti atrakciją „Pabėgimo kambarys dėžėje“, pripučiamą pramogą „Pašėlęs krepšinis“, sudalyvauti gatvės krepšinio 3x3 varžybose. Mėgstantiems muziką, daug gražaus triukšmo išgirsti galėjo edukaciniame užsiėmime su djembe būgnais. Smagias dainas dovanojo Kretingalės kultūros centro Girkalių skyriaus vokalinis ansamblis „Smiltelė“, Kretingos rajono kultūros centro Kurmaičių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Kormatē“ ir atlikėja Anžela.

Moliūgų šventėje judesys prasidėjo pripučiamose pramogose „Smigolas“, „Pripučiamas stalo futbolas“, batutuose ir minigolfo atrakcijose. Buvo rengiamos sportinės rungtys, varžytuvės. Koncertavo Vitalijus Stonkus ir Vaidas Minelga, Telšių rajono Nevarėnų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Šmukšt“ ir atlikėja Laisva.

Šiuo projektu ne tik buvo apjungtos visos Skuodo seniūnijos bendruomenės, įtrauktas jaunimas, vaikai, tėveliai, seneliai, šeimos, bet ir turiningai bei aktyviai leidžiamas laikas renginiuose. Vyksta glaudus bendradarbiavimas tarp atskirų seniūnijos bendruomenių. Bendruomenių tradicinės šventės tapo dar savitesnės, dar patrauklesnės, išskirtinesnės.

Tikimės, kad visur suspėjote, visur pabuvojote, išbandėte veiklas, pramogas, edukacinius užsiėmimus bei lauksite kitų susitikimų tradiciniuose, bet vis dar nustebinančiuose renginiuose.

Skuodo rajono kultūros centro ir Užluobės bendruomenės informacija

viesinimo zenkla es

 

Nuorodos į renginius:

1. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2080243265489802&type=3 

2. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2113190848861710&type=3 

3. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2124572757723519&type=3 

4. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2144108095769985&type=3 

5. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.402159118764754&type=3 

6. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.412821927698473&type=3 

 

 
Joomla Extensions powered by Joobi

Kontaktai

Gedimino g.1, LT-98140 Skuodas

Tel. (8 440) 51581
El. paštas direktorius@skuodokc.lt

Įmonės kodas 174591063

Skuodo rajono kultūros centras, 2014
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Log in or Sign up