A+ A A-

Dar vienas projektas įgyvendintas Notėnuose

Šiais metais Skuodo rajono Notėnų kaimo bendruomenė įgyvendino dar vieną projektą – renginių ciklą „Per aktyvų laisvalaikį ir tradicijų išsaugojimą link stiprios bendruomenės“. Tai galimybė išsaugoti bei užtikrinti tradicijų testinumą, kurios buvo kuriamos ir saugomos ilgą laiką.

Projektą finansavo Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai – LEADER programa, remiama Lietuvos Respublikos ir vykdoma per Skuodo vietos veiklos grupę.

Renginių ciklas prasidėjo nuo paskaitos apie sodų tvarkymo ypatumus. Notėnų seniūnijoje gausu gražių sodybų ir jas puoselėjančių šeimininkų, todėl susirinko gausus būrelis norinčių pagilinti žinias, atnaujinti, kad sodybos dar labiau suvešėtų bei būtų derlingos. Paskaitas vedė agronomė praktikė, biomedicinos mokslų daktarė, lektorė Edita Dambrauskienė ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Augalų apsaugos laboratorijos vedėja, dr. Alma Valiuškaitė.

Buvo pastebėta, kad Notėnų seniūnija nėra gausiai lankoma turistų, daug gražių vietų neatrasta iš naujo bei trūksta žinių apie šio krašto lankytinus objektus ir istoriją. Todėl liepos mėnesio pradžioje buvo surengtas unikalus pėsčiųjų žygis Notėnų seniūnijoje. Žygio metu aplankyti Šliktinės aukojimo vieta, Mikytų piliakalnis. Žygiuota link Dvarviečių kaimo, kur į savo nuostabią sodybą priėmė dainų autorius, atlikėjas ir rašytojas Paulius Kuliešius. Jis mums pravedė ekskursiją link akmens vadinamo Laumės akmenimi (Laumės pėda), aprodė ir pristatė savo sodybą bei ūkį.

Liepos paskutinis šeštadienis visada būna ypatingas Šliktinės bendruomenei. Tada vyksta tradicinė Vasaros šventė, suburianti visus gyventojus. Vyko paplūdimio tinklinio 2x2 varžybos, jėgas išbandė ir pripučiamose pramogose „Pripučiamas stalo futbolas“, „Kubas“, „Smigolas“, „Bėgtraukis“. Mažieji šventės dalyviai dūko su linksmaisiais animatoriais. Mėgstantys sėkmę išbandyti dalyvavo bendruomenės loterijoje, vyko edukaciniai užsiėmimai. Koncertavo Skuodo rajono kultūros centro Šačių skyriaus Rukų liaudiškos muzikos kapela „Gaspadorius“, Barstyčių skyriaus stilizuotų šokių kolektyvas „Kvietkas“, atlikėjas Valdas Lacko ir muzikantas Rimantas.

Rugpjūtį, po Žolinių, visi keliai veda į Notėnų Obuolinių atlaidų šventę. Dieną visada gausu mėgėjų meno kolektyvų pasirodymų. Šiemet dainomis dalinosi Skuodo rajono kultūros centro sakralinės muzikos vokalinis moterų ansamblis „Animus“, Kretingos rajono kultūros centro Kartenos skyriaus postfolkloro grupė „Vo tep“, Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Platelių filialo kapela „Apėntaas“. Siekiant paįvairinti programą, buvo pasikviesta animatorių ir pripučiamų pramogų „Kubas“, „Smigolas“, „Bėgtraukis“ ir „Pagalvių mūšis“. Vyko bendruomenės loterija, visada savanoriškai padedančių gyventojų pagerbimas. Kiekvienais metais, šventėje gausu krepšinio aistruolių, tad be Gatvės krepšinio 3x3 žaidimo būtų sunku įsivaizduoti renginio programą. Vakarinėje dalyje koncertą dovanojo atlikėjai Renata ir Deividas Norvilai bei grupė „Liuksas“.

Šiek tiek po pirmų rudens darbų, tiek Notėnų, tiek Šliktinės bendruomenės buvo pakviestos į meno terapijos edukacinius užsiėmimus. Notėnuose vyko užsiėmimas taškavimo technika, kurį vedė Vaiva Krikščiūnaitė-Buitvydė, o Šliktinėje – makrame technika, kurį vedė Indrė Čistiakova. Užsiėmimai subūrė bendruomenių narius meniškai veiklai, atokvėpiui, terapijai, laisvam bendravimui, bendrystei ir poilsiui tarp kasdienių darbų.

Įgyvendinant projektą svariu indėliu prisidėjo partneriai – Skuodo rajono kultūros centras, Skuodo rajono Šliktinės kaimo bendruomenė, Skuodo rajono kūno kultūros ir sporto centras, Notėnų seniūnija.

Tik išsaugodami ir tęsdami tradicijas bendruomenėse, užtikrinsime mūsų krašto savitumą ir išskirtinumą. O aktyvumo skatinimas tik prideda naudos sveikatos stirpinimui, savijautos gerinimui, bei turiningam laiko leidimui renginiuose.

Nuoširdžiai dėkojame visiems buvusiems renginiuose, dalyvavusiems, prisidėjusiems ir palaikiusiems iniciatyvas. Tikimės, kad įgyvendintos idėjos patiko ir paliko gražų įspūdį širdyje.

Skuodo rajono kultūros centro ir Notėnų kaimo bendruomenės informacija

 

viesinimo zenkla es

 

Nuoroda į renginius:

1. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2075271802653615&type=3 

2. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2108135956033866&type=3 

3. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2129280400586088&type=3 

4. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2145173222330139&type=3 

5. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.426489202998412&type=3 

AtnaujintaPirmadienis, 07 lapkričio 2022 14:42Joomla Extensions powered by Joobi

Kontaktai

Gedimino g.1, LT-98140 Skuodas

Tel. (8 440) 51581
El. paštas direktorius@skuodokc.lt

Įmonės kodas 174591063

Skuodo rajono kultūros centras, 2014
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Log in or Sign up