A+ A A-

Skuodo rajono kultūros centro folkloro ansamblis „Vereta“

Kolektyvo kredo: liaudies daina visada mūsų sieloje. Pajusk ir tu...

1987 metais kolektyvą sujungė ne tik įkūrėja bei vadovė Sigita Žiemelienė, bet ir žemaitiškos, autentiškos ir senovinės dainos. Kolektyvas, užsiimantis plačia veikla, labai džiaugiasi, kad puoselėja ir dalyvauja etnokultūros gyvenime. O visai neseniai kolektyvo nariai nusprendė pasinerti ir į romansų pasaulį, kuriame maloniai dalinasi tyru meilės jausmu su kitais.

Kolektyvas save įamžino „Veretos“ upelio vardu, nes ir patys iš įvairiausių miestų „suplaukė“ į Skuodą. Upelis teka pro gražiausias mūsų krašto vietas: Gėsalus, pagal Skuodo pasienį įteka į upę Apšę, įteka į Bartuvos upę. Tai lyg kolektyvo atspindys, kuriame dainuoja skirtingo amžiaus ir įvairiausių profesijų žmonės. Folkloro kolektyvas vienas kitą ir savo pačių vaikus užaugino ir augina su liaudies daina.

Folkloro ansamblis „Vereta“ daugiausiai ir dažniausiai atlieka Žemaičių krašto dainas. Taip pat puoselėja ir perduoda kalendorinių švenčių tradicijas ir papročius. Per 30 gyvavimo metų yra sukaupęs didelį parengtų programų kraitį: „Auga vuobilelė“ (kolektyvo kūrybinės veiklos jubiliejiniai koncertai), „Kuriam adventinę pasaką“ (adventiniai žaidimai, rateliai, dainos), „Adventiniu taku į Kalėdų šviesą“, „Žėima žėima biek iš kėima“ (Užgavėnių tradicijų perteikimas), „Andriejaus diena“ (saulės grįžtuvių laukimo pradžios tradicijos ir papročiai), „Ėr pragyda vuolungelė“ (mergvakario tradicijos, papročiai, jų dainos, rateliai), „Geida gaideliai“ (karinės dainos), „Devynias Suodas“, „Ėr išauša panadielis“, „Didžių žmonių žemė“. Kūrinius atlieka ne tik a capella, bet ir įtraukia liaudiškų instrumentų – kankles, smuiką, būgną.

Kiekvienais metais tradiciškai organizuoja tarptautinį folkloro festivalį „Liob šuokt, liob dainiout...“, dalyvauja Lietuvos nacionalinio kultūros centro etninės kultūros akcijoje „Visa Lietuva šoka“.
Kolektyvas yra Respublikinių dainų švenčių, folkloro švenčių „Pri didiuojė kūlė“, „Baltica“, „Bieg opelė vingordama“, „Saulelė raudona“, „Ant vandens“, „Duonos ir medaus šventės“ dalyvis. Taip pat buvo dalyvavęs arba dar dalyvauja senųjų amatų, archajinės muzikos ir karybos festivalyje „Apuolė“, Šv. Antano atlaidų ir Kretingos miesto šventėje, Grobinos miesto šventėje (LV), Rucavos baltų šventėje (LV), romansų vakaruose „Aš be tavęs...“ (Skuodas), „Žiemos romansai“ (Seda), „Auksinio rudens spalvos“ (N. Akmenė).

Folkloro ansamblis artimai bendrauja ir bendradarbiauja su Lenkijos Respublikos Gniewino folkloro ansambliu „Nadolianie“ ir Latvijos Respublikos Saldus miesto folkloro ansambliu „Druvas zemturi“.

Repeticijų laikas ir vieta – antradieniais nuo 18 val. Skuodo rajono kultūros centre (Gedimino g.1, Skuodas).
Kolektyvo vadovė – Sigita Žiemelienė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

FB IMG 1529399128498
Joomla Extensions powered by Joobi

Kontaktai

Gedimino g.1, LT-98140 Skuodas

Tel. (8 440) 51581
El. paštas sekretore@skuodokc.lt

Įmonės kodas 174591063

Skuodo rajono kultūros centras, 2014
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Log in or Sign up