A+ A A-

Skuodo rajono kultūros centro Barstyčių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „En par kūna“

Kolektyvo tikslas – užsiimti mėgstama veikla, linskminti žmones.

Jau keletą metų kartas nuo karto susibėgdavo barstytiškiai mėgėjai muzikantai į būrį sau ir kitiems padainuoti gerai žinomą dainą. O lemtingą 2014 metų rudenį vienas bažnyčios choristas, buvęs estradinio ansamblio būgnininkas Justinas Gedminas, matydamas dar vieną savo miestelio kolektyvą, ryžtingai ėmėsi iniciatyvos ir sukūrė kapelą, kuri dar ir šiandien daug koncertuoja ir džiugina savo klausytojus.

Kolektyvo repertuaras yra platus, nuo liaudies dainų, romansų iki primirštų praėjusių dešimtmečių dainų ir populiarių šių dienų melodijų. Juos sutikti galima įvairiose šventėse ir renginiuose ne tik Skuodo rajone, bet ir įvairiuose Lietuvos kampeliuose.

Repeticijų laikas ir vieta – pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 19 val. Barstyčių kultūros centro salėje (mokyklos pastatas, Salantų g. 14, Barstyčių mstl., Skuodo r.).
Kolektyvo vadovas – Kazys Martinkus, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro vokalinis sakralinės muzikos ansamblis „Animus“

Muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas (Mikalojus Konstantinas Čiurlionis).

Vokalinis sakralinės muzikos ansamblis  „Animus“ – jauniausias Skuodo rajono kultūros centro kolektyvas, susikūręs 2017 metų rudenį. Iniciatorė ir kolektyvo vadovė – Rasa Valinskienė.

Kolektyvo pavadinimas „gimė“ paslaptingai. Jis vieną niūrų rudens vakarą aplankė apmąstymuose paskendusią kolektyvo vadovę. Galvojant apie būsimo ansamblio pavadinimą jos mintyse ėmė suktis žodis „Animus“. Kad žodis „Anima“ lotynų kalboje reiškia „siela“, ji žinojo, bet ką reiškia žodis „Animus“? Čia į pagalbą atėjo visagalio ineterneto paieškos sistema „Google“, kuri ir išvertė minėtą žodį. Žodis „Animus“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia „protas“. Nors pavadinimas „Anima“ sakralinės muzikos ansambliui galbūt tinka labiau, tačiau pasirinktas tas pavadinimas, kuris pats susirado sau kolektyvą.

Įdomu tai, kad kolektyvas susikūrė iš seniau gyvavusio ir 2009 m. nominaciją „Aukso paukštė“ pelniusio Rasos Valinskienės ir Kristinos Petrauskienės dueto kasmet pasipildydamas vis naujais nariais. 2017 m. ansamblyje dainavo dar 3 buvusios R. Valinskienės mokinės – Ernesta Paulauskaitė, Simona Jurčė ir Vilma Kniežienė. 2018 m. ansamblyje pradėjo dainuoti pirmoji R. Valinskienės dainavimo mokytoja Audronė Anužienė ir studijų draugė Alina Gadeikienė, o 2019 m. prisijungė Greta Pučkoriūtė ir Aurelija Jonikaitė. Šiuo metu ansamblyje dainuoja 4 moterys.

Džiugu, kad ansambliui neatlygintinai talkina pianistė Estrėja Eglė Odinienė ir smuikininkė Lina Gūžienė.

Ansamblis „Animus“ atlieka užsienio ir lietuvių kompozitorių kūrinius, sakralinės, klasikinės ir senovinės muzikos kūrinius, bažnytinę muziką. Priklausomai nuo koncerto vietos ir renginio pobūdžio koncertuoti gali a cappella ar pasitelkdamas fortepijoną, vargonus ir kitus instrumentus.

Vienas didžiausių 2018 metų pasiekimų ir laimėjimų – II vieta Lietuvos vokalinių ansamblių šventėje-konkurse „Šilų aidai“ (miestų ir rajonų centrų mažųjų ansamblių kategorijoje). 2019 m. buvo turtingi iššūkiais. Sausio mėnesį ansamblio narių iniciatyva suorganizuotas labdaros paramos vakaras-koncertas „Pasidalinkim gerumu“. Koncerto metu surinktos lėšos buvo perduotos organizacijai, teikiančiai emocinę paramą – „Jaunimo linijai“. Liepos mėnesį ansamblis „Animus“ pirmą kartą giedojo Didžiųjų Žemaičių Kalvarijos atlaidų metu Žemaičių Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje aukotose Šv. Mišiose.

Repeticijų laikas ir vieta – pirmadieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. Skuodo rajono kulūros centre (Gedimino g. 1, Skuodas).
Kolektyvo vadovė – Greta Beniušienė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro Šačių skyriaus Rukų kaimo liaudiškos muzikos kapela „Gaspadorius“

Tikslas – populiarinti savo kaimo vardą, visapusiškai tobulėti ir skleisti savo kūrybą bei muziką kuo platesnei auditorijai.

2003 metais tuometinis Rukų kaimo bendruomenės pirmininkas Gintautas Jonkus pasiūlė Gintautui Petrauskui suburti kapelą, kuri jungtų savus žmones bendrai dainai.

Liaudiškos muzikos kapela groja lietuvių liaudies dainas, gerai žinomus estrados kūrinius. Dalyvauja įvairiose rajono miestelių šventėse ir ne tik.

Džiaugiasi, kad 2015 m. laimėjo atranką į „Grok Jurgeli“ finalinį etapą, kuris vyko Kauno sporto halėje.

Repeticijų laikas ir vieta – antradieniais ir trečiadieniais nuo 20 val. Rukų kaimo bendruomenės namuose (Žemaičių g. 28, Rukų k., Šačių sen., Skuodo r.).
Kolektyvo vadovas – Gintautas Petrauskas, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Vaivorykštė“

Ansamblis gyvuoja nuo 2003 metų, kai jį suburti ėmėsi iniciatyvos pati vadovė Kristina Rimienė ir jau 15 metų sėkmingai koncertuoja.

Kolektyvas gali pasiūlyti platų repertuarą: nuo liaudies dainų, romansų estrados kūrinių iki naųjų klasikinės rimtosios ar sakralinės ir populiariosios muzikos kūrinių.

Ansamblis „Vaivorykštė“ yra Respublikinės dainų šventės, Vakarų Lietuvos krašto dainų šventės dalyvis. Koncertuoja sakralinės muzikos renginiuose, miesto šventėse, ansamblių susibūrimuose Kretingoje, Klaipėdoje ir kituos Lietuvos miestuose, užsienyje.

Didžiausi laimėjimai – Lietuvos vokalinių ansamblių šventėje-konkurse „Šilų aidai“ 2005 metais užimta I vieta ir 2008 metais Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje vykusiame konkurse taip pat laimėta I vieta. 2016 metais iš solistų ir vokalinių ansamblių konkurso „Sidabriniai balsai“ ansamblis grįžo su II laipsnio diplomu.

Repeticijų laikas ir vieta – trečiadieniais 16 val. Skuodo rajono kultūros centro repetcijų kabinete (Gedimino g.1, Skuodas).
Kolektyvo vadovė

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro mišrus choras „Apuolė“

Kolektyvo kredo: Dainuojantis žmogus – laimingas žmogus!

Choras „Apuolė“ – pats seniausias, ilgaamžiškiausias kolektyvas Skuodo rajone, gyvuojantis nuo 1950 metų. Per šitiek metų ne tik pats laikmetis pasikeitė, keitėsi vadovai, nariai, tačiau niekada neišblėso skuodiškių meilė dainai, muzikai, noras puoselėti chorinę muziką ir garsinti Skuodo vardą Lietuvoje ir už jo ribų.

Jau beveik 20 metų chorinės muzikos kultūrą puoselėja ir kolektyvo meninį lygį kelia vadovė Kristina Rimienė. Džiaugiasi, kad kiekvienais metais kolektyvas pasipildo vis naujais nariais.

Kolektyvas dalyvauja ne tik rajoniniuose renginiuose, bet ir visose Respublikinėse dainų šventėse (Vilnius), Vakarų Lietuvos krašto dainų šventėse (Klaipėda), sakralinės muzikos koncertuose (Skuodas, nuo 2004 m), chorų šventėse Pakruojyje („Beauštanti aušrelė“), Kretingoje („Aš atidarysiu dainų skrynelę“), Akmenėje, Plungėje, Nicoje (Latvijos Respublika).

Choras renginiams, miesto šventėms gali pasiūlyti įvairų repertuarą: nuo liaudies dainų, romansų iki klasikinių chorinės ir sakralinės muzikos kūrinių ar dainų švenčių repertuarų.

Kolektyvas džiaugiasi 2017 metais Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse gautu II laipsnio diplomu, o 2018 metais, po respublikinių perklausų į Dainų šventę „Vardan tos...“, suteikta II kategorija. Tai didelio darbo ir pastangų įvertinimas chorui ir jo vadovei.

Repeticijų laikas ir vieta – trečiadieniais nuo 17.30 val. Skuodo rajono kultūros centre (Gedimino g.1, Skuodas).
Kolektyvo vadovė 

Apie kolektyvo veiklą ir keliones galima rasti socialiniame tinklapyje „Facebook“ paskyroje – Skuodo mišrus choras „Apuolė“.

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro folkloro ansamblis „Vereta“

Kolektyvo kredo: liaudies daina visada mūsų sieloje. Pajusk ir tu...

1987 metais kolektyvą sujungė ne tik įkūrėja bei vadovė Sigita Žiemelienė, bet ir žemaitiškos, autentiškos ir senovinės dainos. Kolektyvas, užsiimantis plačia veikla, labai džiaugiasi, kad puoselėja ir dalyvauja etnokultūros gyvenime. O visai neseniai kolektyvo nariai nusprendė pasinerti ir į romansų pasaulį, kuriame maloniai dalinasi tyru meilės jausmu su kitais.

Kolektyvas save įamžino „Veretos“ upelio vardu, nes ir patys iš įvairiausių miestų „suplaukė“ į Skuodą. Upelis teka pro gražiausias mūsų krašto vietas: Gėsalus, pagal Skuodo pasienį įteka į upę Apšę, įteka į Bartuvos upę. Tai lyg kolektyvo atspindys, kuriame dainuoja skirtingo amžiaus ir įvairiausių profesijų žmonės. Folkloro kolektyvas vienas kitą ir savo pačių vaikus užaugino ir augina su liaudies daina.

Folkloro ansamblis „Vereta“ daugiausiai ir dažniausiai atlieka Žemaičių krašto dainas. Taip pat puoselėja ir perduoda kalendorinių švenčių tradicijas ir papročius. Per 30 gyvavimo metų yra sukaupęs didelį parengtų programų kraitį: „Auga vuobilelė“ (kolektyvo kūrybinės veiklos jubiliejiniai koncertai), „Kuriam adventinę pasaką“ (adventiniai žaidimai, rateliai, dainos), „Adventiniu taku į Kalėdų šviesą“, „Žėima žėima biek iš kėima“ (Užgavėnių tradicijų perteikimas), „Andriejaus diena“ (saulės grįžtuvių laukimo pradžios tradicijos ir papročiai), „Ėr pragyda vuolungelė“ (mergvakario tradicijos, papročiai, jų dainos, rateliai), „Geida gaideliai“ (karinės dainos), „Devynias Suodas“, „Ėr išauša panadielis“, „Didžių žmonių žemė“. Kūrinius atlieka ne tik a capella, bet ir įtraukia liaudiškų instrumentų – kankles, smuiką, būgną.

Kiekvienais metais tradiciškai organizuoja tarptautinį folkloro festivalį „Liob šuokt, liob dainiout...“, dalyvauja Lietuvos nacionalinio kultūros centro etninės kultūros akcijoje „Visa Lietuva šoka“.
Kolektyvas yra Respublikinių dainų švenčių, folkloro švenčių „Pri didiuojė kūlė“, „Baltica“, „Bieg opelė vingordama“, „Saulelė raudona“, „Ant vandens“, „Duonos ir medaus šventės“ dalyvis. Taip pat buvo dalyvavęs arba dar dalyvauja senųjų amatų, archajinės muzikos ir karybos festivalyje „Apuolė“, Šv. Antano atlaidų ir Kretingos miesto šventėje, Grobinos miesto šventėje (LV), Rucavos baltų šventėje (LV), romansų vakaruose „Aš be tavęs...“ (Skuodas), „Žiemos romansai“ (Seda), „Auksinio rudens spalvos“ (N. Akmenė).

Folkloro ansamblis artimai bendrauja ir bendradarbiauja su Lenkijos Respublikos Gniewino folkloro ansambliu „Nadolianie“ ir Latvijos Respublikos Saldus miesto folkloro ansambliu „Druvas zemturi“.

Repeticijų laikas ir vieta – antradieniais nuo 18 val. Skuodo rajono kultūros centre (Gedimino g.1, Skuodas).
Kolektyvo vadovė – Sigita Žiemelienė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

FB IMG 1529399128498

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro Mosėdžio skyriaus jaunuolių liaudiškų šokių grupė

Kolektyvo tikslas – puoselėti lietuvių liaudies šokį.

Kolektyvas gyvuoja nuo 1996 metų, kai Mosėdžio jaunimą suburti liaudiškam šokiui pasiūlė tuometinė kultūros namų direktorė Bronislava Gadeikienė.

Liaudiškų šokių kolektyvas dalyvauja Pasaulio lietuvių dainų šventėse, Respublikinėse moksleivių dainų šventėse, yra vykęs į konkursą „Aguonėlė“, Europos dienas Lenkijoje, Malborke. Artimai bendrauja ir bendradarbiauja, keičiasi programomis su Latvijos Respublikos miestais: Durbe, Barta, Liepoja.

Dažniausiai šokių kolektyvas rengia Respublikinių dainų švenčių repertuarą ir demonstruoja jį ne tik Mosėdyje, Skuodo rajone, bet ir už jo ribų. Taip pat kolektyvas gali pasidžiaugti ir didžiuotis konkurse „Aguonėlė“ laimėtomis II, III, ir IV vietomis.

Repeticijų laikas ir vieta – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 14 val. Mosėdžio gimnazijos aktų salėje (Salantų g. 5, Mosėdžio mstl., Skuodo r.).
Kolektyvo vadovė – Zita Šlečkuvienė, tel. 8 600 49 384.

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro Šačių skyriaus moterų vokalinis ansamblis

Kolektyvo tikslas – puoselėti lietuviškai atliekamą bet kokio žanro dainą, sakralinį, liaudišką ar pop atlikimą.

Šačių kaimas gali džiaugtis savo entuziastingomis ir aktyviomis moterimis, kurios 2009 metais susibūrė į dainuojantį kolektyvą. Viskas viename: smagus bendravimas vienas su kitu, užimtumas, kelionės ir pasirodymai

Vokalinis ansamblis gali pasiūlyti įvairių dainų repertuarą: nuo liaudiškų, patriotinių, pop, estradinių iki sakralinių giesmių. Koncertuoja tiek Skuodo rajone, tiek aplanko kaimynus, gyvenančius toliau. 2014 metais puikiai pasirodė Lietuvos vokalinių ansamblių šventėje–konkurse „Šilų aidai“.

Repeticijų laikas ir vieta – pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 18.30 val. Šačių seniūnijos salėje (Beržo g. 1, Šačių k., Skuodo r.).
Kolektyvo vadovas – Kamilijus Venckus, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro „Bočių“ draugijos mišrus choras „Harmonija“

Kolektyvo tikslas – dainuoti įvairių muzikinių stilių kūrinius, bendrauti su kitų miestų senjorų kolektyvais, dalyvauti rajono, kitų miestų ir užsienio renginiuose.

2007 metais Skuodo rajone kūrėsi asociacija „Skuodo senjorai“, labai aktyvūs, dainų ir bendravimo išsiilgę žmonės. Po kurio laiko, 2014 metais, asociacijos pavadinimas buvo pakeistas į Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Skuodo rajono bendriją. Bočiai ir toliau aktyviai būrėsi į grupeles dainuoti ir pasirodyti įvairiose šventėse. Laikui bėgant kilo mintis, kad reikia susijungti į vieną didelį ir stiprų kolektyvą, būtent tų metų pabaigoje Skuodo rajono kultūros centre susikūrė mišrus choras „Bočiai“, kuriems tada vadovavo Monika Andriekutė. Nuo 2015 metų chorą į savo rankas perėmė Audronė Anužienė ir draugiškai nusprendė jį pavadinti „Harmonija“.

Kolektyvas savo atliekamu repertuaru populiarina lietuvių patriotines ir liaudies dainas, skatina jaunosios kartos pilietiškumą. Choras dainuoja ir populiarias XX amžiaus dainas, jas atgaivina kitokiu atlikimu ir interpretacija.

Mišrus choras „Harmonija“ kasmet dalyvauja LPS „Bočiai“ Žemaitijos zonose rengiamose šventėse, du kartus vyko į Vilniuje organizuojamą bočių dainų šventę, rengia susitikimus su aplinkinių rajonų bočiais. Tradicija tapo minėti Gedulo ir vilties dieną. 2017 metais kartu su Skuodo Švč. Trejybės bažnyčios choru paruošę kalėdinių giesmių repertuarą, dalyvavo mišiose ne tik Skuode, bet ir Klaipėdos Taikos Karalienės bažnyčioje „Kalėdinių giesmių festivalyje“. Yra planuojama vykti ir į Tverų bažnyčią, kur giedos šios parapijos atlaiduose. Be to artimai bendrauja ir bendradarbiauja su Latvijos Respublikos Priekulės ir Liepojos miestų senjorais.

Kolektyvas kiekvienais metais tęsia tradicijas, būna aktyviu ir ambicingu visuomenės sluoksniu, siekia dalyvauti ne tik rajoniniuose, bet ir respublikiniuose renginiuose.

Repeticijų laikas ir vieta – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. Skuodo rajono kultūros centre (Gedimino g.1, Skuodas).
Kolektyvo vadovė – Audronė Anužienė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro Lenkimų skyriaus vaidintojų trupė „Mes galim..“

Kolektyvo kredo: mes viską galim...

Vaidintojų trupė susibūrė 2015 metais, kai į Lenkimus atvyko dirbti naujas kultūrinių renginių organizatorius. Nors veiklos pradžioje jų buvo vos trys, šiandien jie gali didžiuotis augančiu ir gausėjančiu kolektyvu.

Per gana trumpą laikotarpį kolektyvas jau dalyvavo Skuodo rajono miestelių ir kaimų šventėse: „Pasėjoukem“, „Je nuori – joukės“ (Skuodas), „Juokas – dalykas rimtas“ (Šatės), „Juokų maišelis“ (Barstyčiai), regioninėje teatrų šventėje „Nors kauk be kaukės“ (Šateikiai). Gali pasiūlyti teatralizuotų programų vaikams, suaugusiems, humoristinių vazidelių įvairioms progoms.

Repeticijų laikas ir vieta – antradieniais ir ketvirtadieniais 17.30 val. Lenkimų kultūros centro Kolonų salėje (S. Daukanto g. 59, Lenkimų mstl., Skuodo r.).
Kolektyvo vadovas – Arnas Gedminas, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą

Kontaktai

Gedimino g.1, LT-98140 Skuodas

Tel. (8 440) 51581
El. paštas direktorius@skuodokc.lt

Įmonės kodas 174591063

Skuodo rajono kultūros centras, 2014
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Log in or Sign up