A+ A A-

Skuodo rajono kultūros centro Aleksandrijos skyriaus vaidintojų trupė

Kolektyvas dar jaunas, susikūręs 2022 metų vasarą. Pirmoji spektaklio premjera „Nomų arešts“ pagal to paties pavadinimo Edmundo Untulio pjesę įvyko 2022 metų rudenį. Šiais metais kolektyvas ketina statyti naują spektaklį.

Repeticijų laikas ir vieta  – antradieniais ir ketvirtadieniais Aleksandrijos bendruomenės salėje.

Kolektyvo vadovė –  Vaida Šukienė. el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro Ylakių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Kontėns“

Kolektyvas susikūrė 2023 m.

Repeticijų laikas ir vieta –
Kolektyvo vadovas – Algimantas Kosteckas, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro Mosėdžio skyriaus moterų liaudiškų šokių kolektyvas „Lelija“

Moterų liaudiškų šokių grupė „Lelija“ susikūrė 2022 metų pavasarį, o pirmasis koncertas įvyko jau birželio mėnesį Skuodo šventėje.

Kolektyvo tikslas – net tik puoselėti lietuvių liaudies šokį, bet ir smagus bendravimas, laivalaikio užimtumas, bei fizinis aktyvumas.

Nors kolektyvs dar jaunas, bet stengiamės dalyvauti įvairiose rajono ir šalies renginiuose. Šiuo metu ruošiamės Respublikinei dainų šventei, kuri įvyks 2024 metų liepos mėnesį.

Repeticijų laikas ir vieta – antradieniais ir ketvirtadieniais Mosėdžio gimnazijos aktų salėje.
Kolektyvo vadovė – Zita Šlečkuvienė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro Ylakių skyriaus folkloro ansamblis „Alda“

Kolektyvo tikslas – išsaugoti Ylakių krašto dainas, papročius, smulkiąją tautosaką, supažindinti su kalendorinėmis šventėmis, darbais.

Pirmasis etnografinis ansamblis Ylakiuose susibūrė 1971 metais žiemą. Tada jam vadovavo Emilija Miltenienė ir Birutė Vindašiūtė. Kolektyvas išgarsėjo parengęs programą „Vakars gaspaduoriaus Riaukas kėimė“. Nuo 1996 metų kolektyvui ėmė vadovauti Algimantas Matutis ir 1997 metais pradėtas vadinti folkloro ansambliu. 2002 metais atsisveikinus su A. Matučiu, kolektyvo veikla nutrūko. Tčiau 2005 metais suburiamas folklorinių šokių kolektyvas, kuriam iš pradžių vadovavo Adolfina Tautvydienė, o nuo 2011 metų – Virginija Žitkuvienė. Kai 2012 metais kolektyvui pradėjo vadovauti Eglė Ereminė, ėmė keisti repertuarą, mokėsi naujų ratelių, žaidimų ir dainų. Taip atgimė Ylakių folkloro ansamblis pasivadinęs „Alda“, kuris S. Daukanto raštuose įvardijamas „Daina“.


Folkloro ansamblis yra surinkęs Ylakių krašto ir apylinkių sodžių dainas, ratelius, smulkiąją tautosaką, pasakojimus, kuriuos mielai atlieka įvairiose programose: „Aš pasėjau ąžuolą“, „Aukštam kalnė, žali lėipa“, „Už girių girių“, „Amata muokiedams, dounas toriesi“, „Dainuosiu Lietuvai“, „Stals – nomū altuorios“, „Jorgi, paimk raktus“, „Mergvakaris – marguo klietelie“, „Rakts į audėma klietelė“, „Bėržiū mienou“, „Katrėj ont aukšta kalna“, „Vakars pri ognelės“, „Vasaras darbā“.


Kolektyvas yra respublikinės dainų šventės dalyvis, vyksta pasirodyti su koncertais ir į Mažeikių, Plungės, Kretingos, Pagėgių rajonus ir t. t.

Repeticijų laikas ir vieta – pirmadieniais 18.30 val. Ylakių kultūros centre (Sedos g. 1, Ylakių mstl., Skuodo r.).
Kolektyvo vadovė – Jolanta Strikaitienė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Pintinis“

Kolektyvas dar jaunas, susikūręs 2020 metais rudenį. Pirmas jų pasirodymas buvo nuotolinis, kai išmoko ir atliko šokį himnui, kuris buvo sukurtas sujungti penkiems kontinentams prieš COVID-19.

Po truputį kolektyvas įsijungia į etninės kultūros akciją „Visa „Baltica“ šoka“, jau dalyvavo šventiniame Naujų metų  koncerte ir Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginyje Skuode. Pradėjo ruoštis Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“, kuri vyks 2024 metais. 

 

Repeticijų laikas ir vieta – pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 19 val. Skuodo rajono kultūros centre (Gedimino g.1, Skuodas).
Kolektyvo vadovė – Lidija Riepšienė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro Barstyčių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „En par kūna“

Kolektyvo tikslas – užsiimti mėgstama veikla, linskminti žmones.

Jau keletą metų kartas nuo karto susibėgdavo barstytiškiai mėgėjai muzikantai į būrį sau ir kitiems padainuoti gerai žinomą dainą. O lemtingą 2014 metų rudenį vienas bažnyčios choristas, buvęs estradinio ansamblio būgnininkas Justinas Gedminas, matydamas dar vieną savo miestelio kolektyvą, ryžtingai ėmėsi iniciatyvos ir sukūrė kapelą, kuri dar ir šiandien daug koncertuoja ir džiugina savo klausytojus.

Kolektyvo repertuaras yra platus, nuo liaudies dainų, romansų iki primirštų praėjusių dešimtmečių dainų ir populiarių šių dienų melodijų. Juos sutikti galima įvairiose šventėse ir renginiuose ne tik Skuodo rajone, bet ir įvairiuose Lietuvos kampeliuose.

Repeticijų laikas ir vieta – pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 19 val. Barstyčių kultūros centro salėje (mokyklos pastatas, Salantų g. 14, Barstyčių mstl., Skuodo r.).
Kolektyvo vadovas – Kazys Martinkus, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro Šačių skyriaus Rukų kaimo liaudiškos muzikos kapela „Gaspadorius“

Tikslas – populiarinti savo kaimo vardą, visapusiškai tobulėti ir skleisti savo kūrybą bei muziką kuo platesnei auditorijai.

2003 metais tuometinis Rukų kaimo bendruomenės pirmininkas Gintautas Jonkus pasiūlė Gintautui Petrauskui suburti kapelą, kuri jungtų savus žmones bendrai dainai.

Liaudiškos muzikos kapela groja lietuvių liaudies dainas, gerai žinomus estrados kūrinius. Dalyvauja įvairiose rajono miestelių šventėse ir ne tik.

Džiaugiasi, kad 2015 m. laimėjo atranką į „Grok Jurgeli“ finalinį etapą, kuris vyko Kauno sporto halėje.

Repeticijų laikas ir vieta – antradieniais ir trečiadieniais nuo 20 val. Rukų kaimo bendruomenės namuose (Žemaičių g. 28, Rukų k., Šačių sen., Skuodo r.).
Kolektyvo vadovas – Gintautas Petrauskas, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro moterų choras „Apuolė“

Kolektyvo kredo: Dainuojantis žmogus – laimingas žmogus!

Choras „Apuolė“ – pats seniausias, ilgaamžiškiausias kolektyvas Skuodo rajone, gyvuojantis nuo 1950 metų. Per šitiek metų ne tik pats laikmetis pasikeitė, keitėsi vadovai, nariai, tačiau niekada neišblėso skuodiškių meilė dainai, muzikai, noras puoselėti chorinę muziką ir garsinti Skuodo vardą Lietuvoje ir už jo ribų.

Kolektyvas dalyvauja ne tik rajoniniuose renginiuose, bet ir visose Respublikinėse dainų šventėse (Vilnius), Vakarų Lietuvos krašto dainų šventėse (Klaipėda), sakralinės muzikos koncertuose (Skuodas, nuo 2004 m), chorų šventėse Pakruojyje („Beauštanti aušrelė“), Kretingoje („Aš atidarysiu dainų skrynelę“), Akmenėje, Plungėje, Nicoje (Latvijos Respublika).

Choras renginiams, miesto šventėms gali pasiūlyti įvairų repertuarą: nuo liaudies dainų, romansų iki klasikinių chorinės ir sakralinės muzikos kūrinių ar dainų švenčių repertuarų.

Kolektyvas džiaugiasi 2017 metais Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse gautu II laipsnio diplomu, o 2018 metais, po respublikinių perklausų į Dainų šventę „Vardan tos...“, suteikta II kategorija. Tai didelio darbo ir pastangų įvertinimas chorui ir jo vadovei.

Repeticijų laikas ir vieta – pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 18 val. Skuodo rajono kultūros centre (Gedimino g. 1, Skuodas).
Kolektyvo vadovė Rasa Andersen.

Apie kolektyvo veiklą ir keliones galima rasti socialiniame tinklapyje „Facebook“ paskyroje – Skuodo moterų choras „Apuolė“.

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro folkloro ansamblis „Vereta“

Kolektyvo kredo: liaudies daina visada mūsų sieloje. Pajusk ir tu...

1987 metais kolektyvą sujungė ne tik įkūrėja bei vadovė Sigita Žiemelienė, bet ir žemaitiškos, autentiškos ir senovinės dainos. Kolektyvas, užsiimantis plačia veikla, labai džiaugiasi, kad puoselėja ir dalyvauja etnokultūros gyvenime. O visai neseniai kolektyvo nariai nusprendė pasinerti ir į romansų pasaulį, kuriame maloniai dalinasi tyru meilės jausmu su kitais.

Kolektyvas save įamžino „Veretos“ upelio vardu, nes ir patys iš įvairiausių miestų „suplaukė“ į Skuodą. Upelis teka pro gražiausias mūsų krašto vietas: Gėsalus, pagal Skuodo pasienį įteka į upę Apšę, įteka į Bartuvos upę. Tai lyg kolektyvo atspindys, kuriame dainuoja skirtingo amžiaus ir įvairiausių profesijų žmonės. Folkloro kolektyvas vienas kitą ir savo pačių vaikus užaugino ir augina su liaudies daina.

Folkloro ansamblis „Vereta“ daugiausiai ir dažniausiai atlieka Žemaičių krašto dainas. Taip pat puoselėja ir perduoda kalendorinių švenčių tradicijas ir papročius. Per 30 gyvavimo metų yra sukaupęs didelį parengtų programų kraitį: „Auga vuobilelė“ (kolektyvo kūrybinės veiklos jubiliejiniai koncertai), „Kuriam adventinę pasaką“ (adventiniai žaidimai, rateliai, dainos), „Adventiniu taku į Kalėdų šviesą“, „Žėima žėima biek iš kėima“ (Užgavėnių tradicijų perteikimas), „Andriejaus diena“ (saulės grįžtuvių laukimo pradžios tradicijos ir papročiai), „Ėr pragyda vuolungelė“ (mergvakario tradicijos, papročiai, jų dainos, rateliai), „Geida gaideliai“ (karinės dainos), „Devynias Suodas“, „Ėr išauša panadielis“, „Didžių žmonių žemė“. Kūrinius atlieka ne tik a capella, bet ir įtraukia liaudiškų instrumentų – kankles, smuiką, būgną.

Kiekvienais metais tradiciškai organizuoja tarptautinį folkloro festivalį „Liob šuokt, liob dainiout...“, dalyvauja Lietuvos nacionalinio kultūros centro etninės kultūros akcijoje „Visa Lietuva šoka“.
Kolektyvas yra Respublikinių dainų švenčių, folkloro švenčių „Pri didiuojė kūlė“, „Baltica“, „Bieg opelė vingordama“, „Saulelė raudona“, „Ant vandens“, „Duonos ir medaus šventės“ dalyvis. Taip pat buvo dalyvavęs arba dar dalyvauja senųjų amatų, archajinės muzikos ir karybos festivalyje „Apuolė“, Šv. Antano atlaidų ir Kretingos miesto šventėje, Grobinos miesto šventėje (LV), Rucavos baltų šventėje (LV), romansų vakaruose „Aš be tavęs...“ (Skuodas), „Žiemos romansai“ (Seda), „Auksinio rudens spalvos“ (N. Akmenė).

Folkloro ansamblis artimai bendrauja ir bendradarbiauja su Lenkijos Respublikos Gniewino folkloro ansambliu „Nadolianie“ ir Latvijos Respublikos Saldus miesto folkloro ansambliu „Druvas zemturi“.

Repeticijų laikas ir vieta – antradieniais nuo 18 val. Skuodo rajono kultūros centre (Gedimino g.1, Skuodas).
Kolektyvo vadovė – Sigita Žiemelienė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

FB IMG 1529399128498

Skaityti daugiau ...

Skuodo rajono kultūros centro Šačių skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Gija“

Kolektyvo tikslas – puoselėti lietuviškai atliekamą bet kokio žanro dainą, sakralinį, liaudišką ar pop atlikimą.

Šačių kaimas gali džiaugtis savo entuziastingomis ir aktyviomis moterimis, kurios 2009 metais susibūrė į dainuojantį kolektyvą. Viskas viename: smagus bendravimas vienas su kitu, užimtumas, kelionės ir pasirodymai

Vokalinis ansamblis gali pasiūlyti įvairių dainų repertuarą: nuo liaudiškų, patriotinių, pop, estradinių iki sakralinių giesmių. Koncertuoja tiek Skuodo rajone, tiek aplanko kaimynus, gyvenančius toliau. 2014 metais puikiai pasirodė Lietuvos vokalinių ansamblių šventėje–konkurse „Šilų aidai“.

Repeticijų laikas ir vieta – pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 18.30 val. Šačių seniūnijos salėje (Beržo g. 1, Šačių k., Skuodo r.).
Kolektyvo vadovas – Kamilijus Venckus, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanaląJoomla Extensions powered by Joobi

Kontaktai

Gedimino g.1, LT-98140 Skuodas

Tel. (8 440) 51581
El. paštas sekretore@skuodokc.lt

Įmonės kodas 174591063

Skuodo rajono kultūros centras, 2014
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Log in or Sign up