A+ A A-

Skuodo rajono kultūros centro Žemaičių teatras

Kolektyvo kredo: vaidintė tievū kalbo ėr veizietė gīvenimou tėisē i akis!

Į pirmą Skuodo rajono kultūros centro Žemaičių teatro repeticiją 1995 metų rudenį susirinko aštuoni aktoriai: Valerija Milerienė, Irena Bakstienė, Arūnas Jūrevičius, Kazimieras Černeckis, Ingrida Čiuželytė, Kristina Jonauskaitė, Stasys Vainoras ir Daiva Veisienė. Tada režisieriaus Edmundo Untulio suburtas kolektyvas ėmėsi statyti spektaklį „Geležėis šešielis“ pagal H. Ibseno dramą „Jaunas Gabrielius Borkmanas“, sukėlusį daug intrigos, tapusį tikra sensacija, kadangi buvo vaidinamas žemaičių tarme. „Henrikas Ibsenas – toks pat žmogus kaip ir žemaičiai... Jam skaudėjo norvegiškai, o man skaudėjo žemaitiškai, bet ne literatūriškai“, – tokiais žodžiais anuos laikus apibūdino E. Untulis.

Nors ir keitėsi aktoriai, tačiau per 20 gyvavimo metų savo pagrindinės užduoties jie neužmiršo – puoselėja ir propaguoja žemaičių tarmę. Teatro aktoriai, kaip teatralizuoti personažai, pasirodo įvairių tradicinių ir kalendorinių švenčių metu, yra pastatę komedijas „Sokts žaidėms“, „Auruoras borealis smūgis“, literatūrinę improvizaciją „Kas to esi tievīnė mūsa?“ ir daugelį kt.

Žemaičių teatras dalyvauja mėgėjų teatrų šventėje „Atspindžiai“, tarptautiniuose mėgėjų teatrų festivaliuose Latvijoje (Durbė, Valka), Estijoje (Rakverė), bendrauja su Lietuvos teatrais, keičiasi programomis. 2014 m. ir 2018 m. dalyvavo Respublikinėse dainų šventėse.

Kolektyvas daugybę kartų yra tapęs respublikinio mėgėjų teatrų festivalio „Atspindžiai“ diplomantu, 1999 ir 2016 metais to paties festivalio laureatu. 2009 metais pelnytas geriausio šalies mėgėjų teatro apdovanojimas „Aukso paukštė“, kurį skiria Lietuvos liaudies kultūros centras (dabar Lietuvos nacionalinis kultūros centras). Šio teatro aktoriai – Gražina Ronkaitienė, Jadvyga Laureckienė ir Tomas Matutis yra pelnę respublikinių apdovanojimų „Tegyvuoja teatras“ nominacijas. O būtent šių apdovanojimų laureatais tapo Rasa Bernotienė ir Vaidas Minelga – kaip geriausi šalies mėgėjų teatrų aktoriai.

Repeticijų laikas ir vieta – antradieniais ir ketvirtadieniais 18 val. Skuodo rajono kultūros centro salėje (Gedimino g. 1, Skuodas).
Kolektyvo vadovas – Edmundas Untulis, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Joomla Extensions powered by Joobi

Kontaktai

Gedimino g.1, LT-98140 Skuodas

Tel. (8 440) 51581
El. paštas sekretore@skuodokc.lt

Įmonės kodas 174591063

Skuodo rajono kultūros centras, 2014
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Log in or Sign up