A+ A A-

Skuodo rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Bartuva“

Kolektyvo kredo: su meile, palengva, neskubant.

Liaudiškos muzikos kapela „Bartuva“ susikūrė 1997 metų rudenį. Iš pradžių į repeticijas rinkdavosi tik instrumentinė grupė, kurią sudarė šeši muzikantai. Truputį vėliau į kolektyvą prisijungė ir vokalinis duetas. Iki 1999 metų kolektyvą išgirsti galėjo Skuodo kultūros centro organizuojamuose renginiuose, sporto šventėse, vakaronėse, o pirmieji pasirodymai už rajono ribų įvyko Kretingoje ir Nidoje, po to jų vis daugėjo.

Liaudiškos muzikos kapela gali pasiūlyti įvairų repertuarą: nuo aranžuotų lietuvių liaudies dainų, populiarių estradinių dainų iki autorinių kompozitorių instrumentinių kūrinių, skirtų kaimo kapeloms. Kūriniuose išgirsite birbynės, klarneto, akordeono, kontraboso ir mušamųjų instrumentų skambesį.

Per 20 kūrybinės veiklos gyvavimo metų liaudiškos muzikos kapela „Bartuva“ turi užsitarnavusi didžiausią pasiekimą – mėgstama ir laukiama žiūrovų bet kuriame Lietuvos kampelyje. Ji šiltai sutinkama Utenoje („Linksmoji armonika“), Raseiniuose („Jurginės“), Kelmėje, Telšiuose, Plungėje, Mažeikiuose („Išbudinkim žemę iš miego“), Kretingoje („Grok, Žemaiti“), Šilutėje, Tauragėje, Anykščiuose („Gaida“) ir t.t. Yra dalyvavusi Respublikinėje žemdirbių šventėje Kaune, „Grok Jurgeli“ (Kaune ir Vilniuje), LRT televizijos laidoje-konkurse „Duokim garo“.

Liaudiškos muzikos kapela „Bartuva“ 2014 m. dalyvavo Respublikinėje dainų šventėje „Čia mano namai“ ir 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos..“. Kartu su Mažeikių choreografijos mokyklos šokių studija „Kauškutis“ parengę programą dalyvavo XVIII tarptautiniame festivalyje-konkurse „Golden dolphin – 2018“ (Batumi, Gruzija), kuriame laimėjo Grand Prix. Gali pasidžiaugti 2008 metais išleista kompaktine CD plokštele.

Kolektyvas artimai bendrauja ir bendradarbiauja su daugeliu užsienio šalių. Su artimiausiais kaimynais – Latvijos Respublika (Liepoja, Jakabpils, Priekulė, Durbė, Skrunda, Grobina ir t.t.), Lenkija (Gdanskas, Gdynė, Puckas, Nadole). Teko pasisvečiuoti ir Rusijos miestuose (Velikij Novgorode ir kt.). Bendradarbiaudami ir rengdami bendras programas su Mažeikių choreografijos mokyklos šokių studija „Kauškutis“ užmegė ryšius su Portugalija (tarptautiniame festivalyje Vale de Cambra) ir Gruzija (Batumi). 2019 m. šokių studija „Kauškutis“ ir kapela „Bartuva“ dalyvavo VI Tarptautiniame Tiandzino kultūros ir menų festivalyje (Kinija). Tais pačiais metais kapela vyko pasveikinti Ukrainą su nepriklausomybės diena (Chorošenko ir Žitomeryje), buvo pakviesti su koncertine programa „Žemaitijai – 800 metų“ į Stavangerį (Norvegija). O 2020 m. su šokių studija „Kauškutis“, kapela ,,Bartuva“ dalyvavo Tarptautiniame festivalyje Graikijoje.

Repeticijų laikas ir vieta – pirmadieniais ir ketvirtadieniais nuo 18 val. Skuodo rajono kultūros centre (Gedimino g. 1, Skuodas).
Kolektyvo vadovas – Vidmantas Valinskis, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Joomla Extensions powered by Joobi

Kontaktai

Gedimino g.1, LT-98140 Skuodas

Tel. (8 440) 51581
El. paštas sekretore@skuodokc.lt

Įmonės kodas 174591063

Skuodo rajono kultūros centras, 2014
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Log in or Sign up