A+ A A-

Skuodo rajono kultūros centro Ylakių skyriaus folkloro ansamblis „Alda“

Kolektyvo tikslas – išsaugoti Ylakių krašto dainas, papročius, smulkiąją tautosaką, supažindinti su kalendorinėmis šventėmis, darbais.

Pirmasis etnografinis ansamblis Ylakiuose susibūrė 1971 metais žiemą. Tada jam vadovavo Emilija Miltenienė ir Birutė Vindašiūtė. Kolektyvas išgarsėjo parengęs programą „Vakars gaspaduoriaus Riaukas kėimė“. Nuo 1996 metų kolektyvui ėmė vadovauti Algimantas Matutis ir 1997 metais pradėtas vadinti folkloro ansambliu. 2002 metais atsisveikinus su A. Matučiu, kolektyvo veikla nutrūko. Tčiau 2005 metais suburiamas folklorinių šokių kolektyvas, kuriam iš pradžių vadovavo Adolfina Tautvydienė, o nuo 2011 metų – Virginija Žitkuvienė. Kai 2012 metais kolektyvui pradėjo vadovauti Eglė Ereminė, ėmė keisti repertuarą, mokėsi naujų ratelių, žaidimų ir dainų. Taip atgimė Ylakių folkloro ansamblis pasivadinęs „Alda“, kuris S. Daukanto raštuose įvardijamas „Daina“.


Folkloro ansamblis yra surinkęs Ylakių krašto ir apylinkių sodžių dainas, ratelius, smulkiąją tautosaką, pasakojimus, kuriuos mielai atlieka įvairiose programose: „Aš pasėjau ąžuolą“, „Aukštam kalnė, žali lėipa“, „Už girių girių“, „Amata muokiedams, dounas toriesi“, „Dainuosiu Lietuvai“, „Stals – nomū altuorios“, „Jorgi, paimk raktus“, „Mergvakaris – marguo klietelie“, „Rakts į audėma klietelė“, „Bėržiū mienou“, „Katrėj ont aukšta kalna“, „Vakars pri ognelės“, „Vasaras darbā“.


Kolektyvas yra respublikinės dainų šventės dalyvis, vyksta pasirodyti su koncertais ir į Mažeikių, Plungės, Kretingos, Pagėgių rajonus ir t. t.

Repeticijų laikas ir vieta – pirmadieniais 18.30 val. Ylakių kultūros centre (Sedos g. 1, Ylakių mstl., Skuodo r.).
Kolektyvo vadovė – Jolanta Strikaitienė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 
Joomla Extensions powered by Joobi

Kontaktai

Gedimino g.1, LT-98140 Skuodas

Tel. (8 440) 51581
El. paštas sekretore@skuodokc.lt

Įmonės kodas 174591063

Skuodo rajono kultūros centras, 2014
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Log in or Sign up