A+ A A-

Skuodo rajono kultūros centro Ylakių skyriaus amatų klubas

Kolektyvo tikslas – išsaugoti audimo tradiciją, supažindinti su darbais, lino apdirbimu.

2013 metais Ylakiuose buvo įrengtas kampelis to krašto audėjams atminti. Jame – audimo staklės, verpimo ratelis, vytuvai, lanktis, kočėlai, skalbimo lentos, lova su paklotais austais apdarais, kiti buities rakandai, linų apdirbimo įrankiai, linų pėdeliai. Pagamintos dvejos nedidelės audimo staklės. Tad tais metais inicijuotas ir Amatų klubo sukūrimas.

Audimas smagi ir įdomi atrakcija. Verpiant prie ratelio sekama pasaka „Aple lėna mūka“. Pasakojimo eigoje dalyviai supažindinami su linų auginimu, apdirbimu, leidžiama naudotis įrankiais, užduodami klausimai, mįslės apie linus, verpimą, stakles ir audimą. Paprašoma pagalbos verpiant, skalbiant: per daineles, žodžių sąskambius, pavyzdžiui: skalbiant ritmiškai pritariama „Mon plėk tav plėk“, verpiant „Tata tele...“, ir t. t. Per mįsles supažindinama su staklėmis ir jų dalimis. Didesnė grupė dalijama į dvi dalis: vieni eina austi, kiti – veja juosteles-apyrankes (išsinešimui). Padirbėjus, žaidžiami liaudiški žaidimai: „Pouda degt“, „Batus siūt“, „Ruopė raut“ ir kiti judrūs žaidimai tinkantys tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Su nedidelėmis audimo staklėmis ir dalimi buities rakandų gali atvykti į bet kurią vietovę ir pravesti edukacinius užsiėmimus. Kartu su Ylakių folkloro ansambliu „Alda“ (vad. Eglė Ereminė) yra parengtos programos „Mergvakaris audieju klietelie“ ir „Rakts i audėma klietelė“. Taip pat klubą su austais darbais bei gyvu amato demonstravimu galima sutikti Skuodo rajono, Kretingos, Mažeikių, Klaipėdos tautodailininkų organizuojamose parodose, renginiuose.

Didelis pasiekimas ir laimėjimas – 2015 metais būrelio vadovė Marija Korsakienė priimta į Lietuvos tautodailininkų sąjungą.

Užsiėmimų laikas ir vieta – kiekvieną darbo dieną nuo 9 iki 11 val. Ylakių kultūros centre (Sedos g. 1, Ylakių mstl., Skuodo r.).
Kolektyvo vadovė – Marija Korsakienė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Joomla Extensions powered by Joobi

Kontaktai

Gedimino g.1, LT-98140 Skuodas

Tel. (8 440) 51581
El. paštas sekretore@skuodokc.lt

Įmonės kodas 174591063

Skuodo rajono kultūros centras, 2014
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Log in or Sign up