A+ A A-

Skuodo rajono kultūros centro Mosėdžio skyriaus folkloro ansamblis

Kolektyvo kredo: saugokime tai, kas vertinga ir brangu!

Mosėdžio folkloro ansamblis susibūrė gražiame Žemaitijos miestelyje, kurį išgarsino gydytojas Vaclovas Intas ir jo įkurtas unikalus respublikinis akmenų muziejus. Atgaivinti senąsias dainas buvo garbingos mosėdiškės, kilusios iš Igarių kaimo mokytojos Elžbietos Juzumienės mintis, kuri kuždėjo jau daugelį metų. Tada dar 1987 metais pakalbinus artimesnius bendraminčius „ateik į patalkį“, po tiek ištylėtų metų, sueita į pirmą repeticiją. Tąsyk į Jurgio Jazbučio trobą sugūžėjo A. ir E. Juzumų, S. ir Z. Šakinių, K. ir J. Galdikų, A. ir A. Anužių šeimos. Tai ir buvo pradžių pradžia kolektyvo susikūrimui... O 1988 metais surengta pirmoji patalkio šventė tapo folkloro ansamblio gyvavimo metų pradžia, pradėjo versti savo dienoraščio lapus. Jo organizatorės, vedlės, ansamblio sielos ir neužgęstančios ugnelės buvo Elžbieta Juzumienė bei Zuzana Šakinienė. Jei ne jų entuziazmas, kažin ar šiandien mosėdiškiai dainuotų. Suprato, kad tai ką šviesaus ir gero nešiojasi savyje, yra vertinga. Todėl apdovanojo ansamblį dainomis, pasakomis ir mįslėmis. Šiai dienai kolektyvui vadovauja Vita Pajarskienė. Kolektyve susibūrė aktyvūs, kūrybingi ir nuoširdūs Mosėdžio miestelio ir jo apylinkių žmonės, kurie sako: „Rek dainiout tep, ka kalna lingoutumes...“.

Kolektyvo repertuarą sudaro žemaičių krašto folkloras: darbo, jaunimo, meilės, vestuvių, šeimos, karo, vaišių dainos, romansai bei giesmės. Tai pačių ansambliečių dar vaikystėje dainuotos, iš tėvų, senelių, kaimynų išmoktos Mosėdžio apylinkių dainos, rateliai, žaidimai. Gali pasiūlyti keletą koncertinių prgramų: „Onkstėj rytą keldama“, „Muosiedė suoduo“, „Kaip gi gražus, gražus“, „Ir pajauga leipele“, „Dainioukem žemaitē“, „Bieg opelė vingordama“, „Ant ežero kranto“, „Siedu unt akmenė“. Kad smagiau dainuotųsi, kartais pritaraima su būgnu, smuiku ir gitara.

Mosėdžio folkloro ansamblis gali pasidžiaugti savo veikla ir gausybe aplankytų festivalių, švenčių: „Skamba skamba...“ (Vilnius), atvelykis su „Žemaičiu Alkieriumi“ (Klaipėda), tarptautinis festivalis „Baltica“ (Vilnius), Respublikinėse dainų šventėse, „Saulelė raudona“ (Plungė), „Par šilalį jojau“ (Panevėžys), „Iš tėvonijos versmių“ (Utena), „Ir pajauga žali lėipa“ (Kelmė), „Ant vandens“ (Jurbarke), „Liob šuokt, liob dainiout...“ (Skuodas), „Pri didiuojė kūlė“ (Barstyčiai), „Liepų žydėjimo šventė“ (Verkių regioninis parkas), Kretingos ir daugelio kitų miestų ir miestelių įvairūs renginiai. Nuo 1999 metų rengia gyvųjų amatų ir folkloro šventę „Bieg opelė vingordama“ Mosėdyje, dalyvauja etninėje kultūros akcijoje „Visa Lietuva šoka“. Artimai bendrauja ir bendradarbiauja su Latvijos Respublikos miestais: Barta, Grobina, Rucava ir Durbe.

Pats didžiausias laimėjimas ir pasiekimas – 2011 metais gauta nominacija „Aukso paukštė“, kaip geriausiam kaimo folkloro ansambliui. 1989 metais sukurtas LTV filmas „Žmonės iš Mosėdžio“, įrašyta keletą dainų Lietuvos radijuje. 1993 metais Palangos vasaros estradoje Lietuvos radijas dar kartelį įrašė keletą dainų, o 2016 metais išleista kompaktinė CD plokštelė „Muosiedė suoduo“. Kolektyvo surinktą tautosakinę medžiagą įrašė Žemaičių etno bendrija „Insula“ (Telšiai, 1997 m.), liaudiškus šokius įrašė Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir 2001 m. sudėjo į knygą „Šoks broliukai šokinį“.

Repeticijų laikas ir vieta – ketvirtadieniais nuo 18 val. Mosėdžio seniūnijos salėje (Kęstučio g. 4, Mosėdžio mstl., Skuodo r.).
Kolektyvo vadovė – Vita Pajarskienė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Joomla Extensions powered by Joobi

Kontaktai

Gedimino g.1, LT-98140 Skuodas

Tel. (8 440) 51581
El. paštas direktorius@skuodokc.lt

Įmonės kodas 174591063

Skuodo rajono kultūros centras, 2014
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Log in or Sign up